Internetipank viis Eesti läände

ÄP 04. aprill 2001, 00:00

Soome operaator Sonera pakkus Kriisemannile Moskvas tootejuhi tööd oma uues tütarettevõttes SonicDuo mullu detsembri alguses.

Esimesed kuud on mulle andnud seda, et ma ei räägi enam telefoniga 2,5 tundi päevas, nagu ma Eestis olin kohustatud tegema, selgitab ta. Kasutan telefoni maksimaalselt kaks korda päevas 5?10 minutit ja naudin seda, et ei pea enam nii intensiivselt suhtlema, kinnitab neli aastat EMTs töötanud Kriisemann.

Vene ja Eesti telefonikultuur erineb tema sõnul tunduvalt. Trollis, metroos või poes helisevale mobiilile ei vastata Moskvas vabandusega, et ma ei saa praegu rääkida, vaid juhatatakse kolleeg kogu trolli kuuldes seifi võtmete või vajalike dokumentideni, iseloomustab Kriisemann. Samas on enamik mobiiliga peetavatest kõnedest tema kinnitusel väga lühikesed ? kuulatakse teine pool ära ja siis kohe kõne katkestatakse.

Kuigi kõneminuti hinnad on Moskvas Eestiga võrreldavad, käib kogu mobiiliäri riskide maandamiseks ettemaksu alusel. Samuti peavad kõik mobiilikasutajad maksma ka vastuvõetavate kõnede eest, kui need ei tule oma võrgust. Taskutelefoni omab neli protsenti Venemaa pealinna elanikest.

Erinevusi leiab Kriisemann ka kahe riigi töökultuuris. Eestis on koormus ühtlasemalt jaotatud, Venemaal on ühel hetkel aega küll, siis jälle selgub, et kõik ülesanded oli vaja eilseks täita, räägib ta. Kriisemanni kui tootejuhi ülesanne on uute teenuste arendamine. Klientide pärast konkureerivad Moskvas omavahel kaks GSM-operaatorit, üks NMT-operaator ja üks CDMA-operaator. Võistlus on äge, kuigi need on mobiilside erinevad standardid, sõnab Kriisemann.

Eestis kodus käib ta tavaliselt kord kuus, kuid igapäevaeluga hoiab end kursis internetis Eesti raadioid kuulates ja ajalehti lugedes.

Tema tööleping EMTga on peatatud tänavu novembri lõpuni ja vastavalt kokkuleppele endise tööandjaga jätkab Kriisemann tööd EMTs.

Kindlasti ei tulnud ma Moskvasse ?peadirektorite kursustele? eesmärgiga firmasiselt karjääri teha, vaid pigem selleks, et anda enda müüdavale tööjõule arvestatavamat katet, sõnab ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:06
Otsi:

Ava täpsem otsing