Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ericssoni nõukogu moodustas kriisikomitee

ÄP 24. aprill 2001, 00:00

Majandusleht Wall Street Journal teatas, et loodud kolmeliikmelise kriisikomitee moodustamise põhjustas Ericssoni esimese kvartali suur kahjum.

Nii mitmedki Ericssoni nõukogu liikmed on avaldanud arvamust, et kui kontserni majandustulemused lähikvartalitel ei parane, tuleb teha muudatusi firma juhtkonnas.

Ericssoni juhi Kurt Hellströmi väljavahetamist on institutsionaalsed investorid kaalunud juba varemgi.

Oma majandusolukorra parandamiseks plaanib Ericsson luua ühisettevõtte Sony kontserni mobiilidivisjoniga. Ühisettevõte, mille loomise ametlikku teadeannet oodatakse täna, kannab nime Sony Ericsson ja ettevõtte peakontor asub Londonis.

Ericssoni juhtkonnalt oodatakse täiendavaid meetmeid, peatamaks mobiiltelefone tootva divisjoni kahjumeid, kaasa arvatud varade müüki enam kui 1 mld dollari ulatuses sel aastal.

Briti majandusleht Financial Times kirjutas, et Sonyga ühisettevõtet luues õnnestub Ericssonil tabada ühe hoobiga kaks kärbest: kulud jagatakse ja Ericsson saab keskenduda tulutoovale võrguärile.

Sonyga koostöö ei tekita ka huvide konflikti, sest Ericsson toodab kõrgekvaliteedilisi mobiiltelefone, Sony toodang on odavamast hinnaklassist.

Financial Times lisas, et Ericsson peab ühisettevõtte loomise lubadused täitma, vastasel juhul pettuvad investorid lõplikult.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing