Ericssoni nõukogu moodustas kriisikomitee

ÄP 24. aprill 2001, 00:00

Majandusleht Wall Street Journal teatas, et loodud kolmeliikmelise kriisikomitee moodustamise põhjustas Ericssoni esimese kvartali suur kahjum.

Nii mitmedki Ericssoni nõukogu liikmed on avaldanud arvamust, et kui kontserni majandustulemused lähikvartalitel ei parane, tuleb teha muudatusi firma juhtkonnas.

Ericssoni juhi Kurt Hellströmi väljavahetamist on institutsionaalsed investorid kaalunud juba varemgi.

Oma majandusolukorra parandamiseks plaanib Ericsson luua ühisettevõtte Sony kontserni mobiilidivisjoniga. Ühisettevõte, mille loomise ametlikku teadeannet oodatakse täna, kannab nime Sony Ericsson ja ettevõtte peakontor asub Londonis.

Ericssoni juhtkonnalt oodatakse täiendavaid meetmeid, peatamaks mobiiltelefone tootva divisjoni kahjumeid, kaasa arvatud varade müüki enam kui 1 mld dollari ulatuses sel aastal.

Briti majandusleht Financial Times kirjutas, et Sonyga ühisettevõtet luues õnnestub Ericssonil tabada ühe hoobiga kaks kärbest: kulud jagatakse ja Ericsson saab keskenduda tulutoovale võrguärile.

Sonyga koostöö ei tekita ka huvide konflikti, sest Ericsson toodab kõrgekvaliteedilisi mobiiltelefone, Sony toodang on odavamast hinnaklassist.

Financial Times lisas, et Ericsson peab ühisettevõtte loomise lubadused täitma, vastasel juhul pettuvad investorid lõplikult.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing