Virtuaalbüroo reaalsed töövahendid

Kaido Einama 02. mai 2001, 00:00

 • Fujitsu Siemens Lifebook C seeria
  Normaalsuuruses klahvide, 15tollise ekraani, Pentium III protsessori, 6GB kõvaketta ja 64MB mäluga sülearvuti võitis teiste ees oma odavaima hinna ja paremate parameetritega. Paraku selgus, et need arvutid kipuvad pidevalt kinni jooksma ja on liiga aeglased. Sellele arvutile oleks vaja vähemalt 128 MB mälu. Ka Windows 2000 operatsioonisüsteem oleks stabiilsuse seisukohast parim valik.

 • ET ADSL Light
  Kuna kodus töötamiseks on vaja püsiühendust, tundus hinna poolest parim ADSL Light, mida pakub Eesti Telefon. Liitumistasu 500 kr ja kuutasu 590 kr aitavad koduse võrguühenduse hoida mõistlike kulutuste piires. Kuid ADSL Lightil on mitmed olulised teenused keelatud, näiteks ei saa kasutada kõiki suhtlustarkvarasid või videokonverentsi pidada. Alternatiiviks oleks kaabelinternet ? kus võimalik ? või ADSL Medium, millel piiranguid pole.

 • Netmeeting, Alcateli IP-telefonijaam
  Kodustest telefoniarvetest igakuise väljavõtte tegemine töö- ja erakõnede eristamiseks on tüütu. Äripäev kasutab kodust töökõnede tegemiseks internetitelefoni. Selleks sobib Netmeeting, mis on Windowsi kasutajatel tasuta arvutis olemas. Kulukam on aga peakontori telefonijaama internetitelefoni mooduli lisamine. Kuid Netmeetinguga saab helistada ka otse teistesse arvutitesse, pidada videokonverentse või isegi joonistada ühisele joonistustahvlile ja jagada programmide kasutust oma arvutist teistele.

 • ZoneAlarm
  Koduse püsiühenduse kasutajat varitsevad suuremad ohud kui firma peakontorit, mis tavaliselt on paremini kaitstud. ÄP toimetajad kasutavad kodus ADSLi andmesideühenduse kaitsmisel tasuta tulemüüritarkvara ZoneAlarm, mille saab laadida aadressilt www.zonelabs.com. Viirusetõrjujana töötab kodu- ja tööarvutites F-Secure, mis kontrollib ka Outlookis saadetavaid dokumente ja elektronposti.

 • Intranet
  Kodus olles on vaja kursis olla ka firma siseuudistega. Äripäeval on selleks siseaadressidelt ja kodubüroodest ligipääsetav Intranet, kust leiab lisaks siseuudistele ka töötajate andmebaasi, vajalikud dokumendid, lingikogu.

 • MS Outlook 2000
  Kaugtööks sobib hästi Outlook, kui firma peakontoris hoiab töötajate kalendreid, kontakte ja kirjavahetust Exchange?i server. Outlooki saab tõsta ka dokumente teistele näitamiseks, planeerida projekte, kutsuda kokku koosolekuid ja teada saada, millal teised töötajad on hõivatud ja millal on nad vabad.

 • AOL Instant Messenger
  Kodusolijatega teadete vahetamiseks või koosoleku pidamiseks sobib kõige paremini AOL Instant Messenger, kuna lubab töötada ka ADSL Light internetiühendusega ja selle vahendusel virtuaalkoosolekuid pidada. ICQ suhtlustarkvara nn jutuka-akent ADSL Lighti kaudu koosolekute pidamiseks avada ei saa ja MSN Messenger lubab ühel koosolekul viibida vaid viiel inimesel.

 • Martela mööbel
  Kui inimesed jagavad kahe peale ühte töökohta ja töötavad poole ajast kodus, tuleb ümber paigutada või lausa välja vahetada ka kontorimööbel. Äripäeva büroosse sai muretsetud Martela mööbel, mis on liigutatav ? igaühel on kasutada ratastel konteiner ja lauapinda on vähem, mis sobib sülearvuti kasutajatele. Vaheseintega eraldatud töötajad said kodubüroosse minnes ühte suurde ruumi, kust barjäärid eemaldati, see lähendab pool nädalat kodus olnud inimesi kontoris tööl olles ja tekitab parema meeskonnatunde.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:07
Otsi:

Ava täpsem otsing