Hansa ja Telekom börsi odavaimad aktsiad

Kaja Koovit 15. mai 2001, 00:00

Eesti aktsiaturg on odavaim aktsiaturg Ida- ja Kesk-Euroopas, rääkis Helenius. Odavuse põhjuseks on turu väiksus ja ebalikviidsus, mistõttu välisinvestoreid siinsel turul eriti tegutsemas ei ole.

Heleniuse sõnul kauplevad ka selliste heade firmade, nagu Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsiad Ida- ja Kesk-Euroopa samaväärsete ettevõtete aktsiatest oluliselt madalamal hinnatasemel.

?Nii üllatav kui see ka poleks, on Eesti turu odavaimad suuremate ettevõtete aktsiad ? Hansapank ja Telekom,? ütles Helenius.

Heleniuse sõnul peaks Helsingi börsiga ühinemine välisinvestorite huvi Eesti aktsiaturu vastu suurendama, sest aktsiate ostmine muutub lihtsamaks ja ka turg likviidsemaks, ja likviidsus sõltub sellest, kui palju on ettevõttel erinevaid aktsionäre.

Kuna Eesti heade ettevõtete aktsiad on võrreldes Ida- ja Kesk-Euroopa omadega alla hinnatud, on neil ka suurem tõusupotentsiaal.

?Kui maailmamajandus kokku ei kuku, siis 90protsendilise tõenäosusega oled praegu investeerides kahe aasta pärast võidus,? ütles Hansapanga aktsiaturgude osakonna juhataja Lauri Lind.

?Kui usud, et Eesti majandus kasvab aastas 4?5?6 protsenti, on väljavaated aktsiaturul kasumi teenimiseks väga head,? sõnas Joakim Helenius.

Lind märkis, et Eesti turg sobib passiivsele investorile, kes investeerib ja hoiab oma raha aastaid ning teenib aktsiahinna tõusust. Aktsiate hinnad on hästi liikunud, kuid puudub likviidsus ja volatiilsus, mistõttu aktiivsed kauplejad on kolinud teistele turgudele.

?Olen veendunud, et sarnaselt möödunud aastaga pakub Eesti aktsiaturg ka tänavu ühte maailma parimat teenimisvõimalust,? lausus Helenius selle aasta alguses. ?Ma ei saa aru Eesti investoritest, kes paigutavad raha teistele turgudele, kui koduturul on sellised võimalused,? märkis ta toona.

Eelmisel aastal pakkus maineka 44 riigis tegutseva investeerimispanga Merrill Lynch andmetel maailmas parimat, 137protsendilist tootlus Hiina aktsiaturg Shanghai B indeksi näol.

Kui investeerimispanga ülevaates oleks olnud ka Eesti, oleks meie koduturg napsanud 11,7protsendilise aktsiahindade tõusu saavutanud Iirimaa ees tabelis teise koha ? Äripäeva indeksi väärtus tõusis eelmise aastaga 24 protsenti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing