Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ericsson: alltöövõtjad kärpigu kulusid 20%

ÄP 18. mai 2001, 00:00

Sel moel tahab Ericsson, kes ise on alustanud suure säästuprogrammi elluviimist, alltöövõtjatele survet avaldada. Väidetavalt need, kes on nõus hindu alandama, saavad Ericssonilt tulevikus paremad tarnetingimused ja suuremaid tellimusi.

Enamiku alltöövõtufirmade juhid kinnitavad, et neil ei ole nii suuri reserve, et nad saaksid korraga nii palju hindu alandada.

Briti majandusleht Financial Times kirjutas, et maailma juhtiv mobiilsiide infrastruktuuri tarnija Ericsson ei kavatse konkurentide kombel võlakoorma all vaevlevatele operaatoritele enda poolt toodetud seadmete ostmiseks laenu anda.

Ericssoni juht Kurt Hellström ei leia, et ettevõte satuks selle tõttu konkurentsis suhteliselt halvemasse positsiooni. Hellström ennustab, et isegi kogu tööstusharu kõige tugevama bilansiga ettevõte Nokia on edaspidi tõrges operaatoritele nn vendor financing?ut võimaldama.

Hellström tõi näiteks Nokia kuu aja tagused selleteemalised katsetused, mis mõjusid ettevõtte aktsiale äärmiselt negatiivselt ning leidis, et Nokia ei soovi sellise stsenaariumi kordumist.

Operaatoritele laenu andmisega astus ämbrisse ka maailma suuruselt teine mobiiltelefonide tootja Motorola, kes jäi hiljuti ilma 728 mln dollarist, mida raskustesse sattunud Türgi mobiilsideoperaator Telsim ei suutnud tagasi maksta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing