Hansapanga aktsia hind suvel 160 kroonil

Kaja Koovit 22. mai 2001, 00:00

Hansapanga aktsia hind on viimase kahe nädalaga tõusnud 5,5 protsenti, sulgudes eile 149,75 kroonil ehk veidi reedesest madalamal tasemel.

Viimase kuuga on aktsia teinud 9protsendilise hinnatõusu.

Välismaalt on päris palju ostuordereid juba paar nädalat, iseloomustas Hansapanga aktsia vastu huvi tundmist investeerimispanga Suprema juhatuse liige Sten Sumberg.

Ostuhuvilised tahaksid aga aktsiaid osta praegusest veidi madalamal tasemel.

Erinevalt varem toimunud lühiajalistest hinnatõusudest, mil turule tuli kohe ka aktsia müügist huvitatud investoreid, ei ole müüjaid praegu eriti näha.

Lühiajalised ja närvilised investorid on aktsiast välja läinud, mistõttu varem või hiljem läheme praegustest tasemetest ülespoole, rääkis Sumberg.

?Ma ei imesta, kui suvel jõuab Hansapanga aktsia 160 kroonini, sest ettevõte on hea ja odav,? lausus Sumberg.

?Lühiajaline aktsia hinnasiht võiks olla 160 krooni,? ütles Ühispanga kapitaliturgude strateeg Aivo Kangus.

Hansapanga aktsia on teiste sama sektori aktsiatega võrreldes jätkuvalt odav, kuigi on pakkunud näiteks Kesk-Euroopa pangandussektori aktsiatest paremat tootlus.

?Hoolimata viimase kuu aja märkimisväärsest tõusust oleme arvamusel, et aktsiat tasub osta ja hoida,? lausus Kangus. Tema sõnul toetavad positiivset nägemust ettevõtte enda fundamentaalanalüüs: ettevõtte tugev kasv ja aktsia madal väärtushinnang turu poolt.

Analüütikud ootavad Hansapanga aktsia hinnaks selle aasta lõpuks kuni 190 krooni.

Aktsia kiiremaks hinnatõusuks võiks tõuke anda Hansapanga omaniku Swedbanki ja SEBi ühinemine. Leedu suuruselt teise panga Leedu Hoiupanga (LTB) erastamine aktsiahinnale enam kiiret mõju ei tohiks avaldada, sest tehing on aktsia hinda juba sisse arvestatud.

23. aprillil allkirjastasid Leedu riigivarafond ja Hansapank LTB aktsiate ostulepingu, mis jõustub 30 pangapäeva pärast sõlmimist ehk 4. juunil. Ooteaeg on lepingus ootamatute üllatuste vältimiseks ehk juhul, kui vahepeal peaks selguma midagi, mida kumbki osapool kas ei ole teadnud või teisele osapoolele avaldanud.

?Vähemalt praegu ei näe küll ühtegi probleemi, mis peaks lepingu jõustumist takistama,? lausus Hansapanga juhatuse aseesimees Erkki Raasuke eile.

Eile kordas Hansapank Reutersile, et grupile 315 mln litti (1,4 mld krooni) maksma minev LTB ei kahjusta ettevõtte kasuminumbrit. Panga ostuga kaasnev goodwill amortiseeritakse aja jooksul, ütles Erkki Raasuke.

Hansapangal tuleb LTB eest maksta 150 mln litti 18 kuu jooksul ja investeerida panka 150 mln litti. Samuti on pank kohustatud 15 mln liti eest ostma Taupomasise aktsiad välja väikeaktsionäridelt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing