Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti arvutituru liidrikoha suunas rühivad Ordi ja Compaq

Viktoria Korpan 28. mai 2001, 00:00

?Ei usu, et Microlink oma arvutituru liidripositsiooni hoidmist ka väga tähtsaks peab, korduvalt on öeldud, et arvutitootmine pole sugugi Microlinki peamine prioriteet,? ütles Eesti suurima Compaqi arvutite edasimüüja ASi Helmes partner Andres Agasild. ?Oleksin väga üllatunud, kui 2002. aasta lõpuks poleks Eesti arvutiturul uut turuliidrit. Eelmisel aastal oli Compaq Microlinkile juba väga lähedal.?

Agasild lisas, et tõenäoliselt jääb Microlink sellel aastal endiselt turuliidriks, kuid pikas perspektiivis ei suuda Microlinki Tondi kokkupanemistsehh IBMi, Compaqi ja Hewlett-Packardi kõrgtehnoloogiliste tehastega võistelda.

?Trend, mis on aastast aastasse paika pidanud, on välismaiste arvutitootjate turuosa suurenemine ja kodumaiste vähenemine, suurkliendi sektoris on kodumaised tootjad suurimad kaotajad ja välismaised suurimad võitjad. Väga mitmed Eesti juhtivad äriettevõtted kasutavad Compaqi arvuteid, näiteks Eesti Energia, Eesti Telefon, Hansapank, Ühispank,? sõnas Agasild. ?Koduturul on kodumaiste arvutitootjate positsioon endiselt hea, sest teatud hinnavahe on veel kodumaiste tootjate kasuks, aga ma kardan, et kodumaised tootjad on oma hinnaeelise säilitamiseks olnud sunnitud kvaliteedi arvel kompromisse tegema.?

Helmeses on selle aasta esimeses kvartalis Compaqi müügimaht eelmise aasta I kvartaliga võrreldes tõusnud ligi 40 protsendi võrra, 600 arvutilt 1000 arvutile. ?Arvestades meie tulemust võiks kogu Compaqi müük Eestis esimeses kvartalis olla kuskil 1700?2000 vahel,? täpsustas Agasild.

ASi Ordi juhatuse esimees Sulev Sisask ütles, et selle aasta esimese kuue kuu kasvuks ootab Ordi ligi 50 protsenti 2000. aasta I poolaasta tulemusega võrreldes. ?Kuue kuu käibeks tuleb ligi 87 miljonit krooni. Natuke aitab kaasa ka politseiameti korraldatud riigihanke võit, sealt tuleb juuniks lisa 3,8 miljonit krooni,? rääkis Sisask. ?Arenenud oleme ka kõik eelnevad aastad, näiteks 2000. aasta samal perioodil 1999. aastaga võrreldes oli kasv 63 protsenti.?

Sisask lisas, et Ordi ootab kasvu ka järgmisel aastal, kuid see tuleb väiksem kui 50 protsenti.

Ka Ordi Tallinna filiaali juht Tiit Tiigimägi kinnitas, et Tallinnas on oodata 35?40 protsendi suurust müügikasvu. ?Enamik meie kliente on hulgiostjad ja korporatiivkliendid, eraisikust kliente on umbes kolmandik,? rääkis Tiigimägi. ?Aastaguse seisuga võrreldes on arvutite hind jäänud samaks, sisu on aga paremaks läinud.?

ASi MicroLink Arvutid juhatuse esimees Mait Rahi tõdes, et selle aasta esimeses kvartalis on 2000. aasta sama perioodiga võrreldes Microlinki turuosa kahanenud 31 protsendilt 25 protsendile, kuigi müüdud arvutite kogus jäi samale tasemele. Microlinki andmeil müüdi tänavu esimese kolme kuuga ligi 11 200 arvutit, mis on 25 protsendi võrra rohkem kui mullu. ?Kasv on valdavalt tulnud rahvusvaheliste brändide arvel,? sõnas Rahi. ?Microlinki esimese kvartali tulemus on seotud tagasihoidlike jaanuari-veebruari tulemustega. Märtsis olime taas joonel ? müüsime ligi 1200 arvutit, mis on kolmandiku võrra rohkem kui 2000. aasta märtsis.?

MicroLinki hinnangul on Eesti arvutiturust kohalike arvutitootjate käes kokku 71 protsenti ja rahvusvahelistel firmadel 29 protsenti.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing