Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ida-Virumaa tööstus kosub

Erik Gamzejev 12. juuni 2001, 00:00

Kui veel mõni aasta tagasi tuli Ida-Virumaa tööstusgigantidest peamiselt ainult pankrottide ja suurte koondamislainete uudiseid, siis viimase aja sõnumid räägivad selget keelt siinse tööstuse kosumisest.

Viru Keemia Grupp, Eesti Põlevkivi, Kreenholm, Viru Kalatööstus ja veel paljud teisedki Ida-Viru suurfirmad teenivad omanikele aastas kümneid miljoneid kroone kasumit. ASile Silmet omistati 2000. aasta Eesti parima eksportööri tiitel ning ettevõtte ulatuslikud arenguplaanid peaksid andma selge signaali, et Ida-Virumaal on võimalik teha head äri.

Isegi kohalik turismitööstus, mille perspektiividesse suhtuti veel mõned aastad tagasi skeptiliselt ja irooniliselt, on jalgu alla saamas. Peipsi järve põhjaranniku puhkekeskustes ja motellides on suurem osa kohtadest selleks suveks vihmastest ilmaprognoosidest hoolimata broneeritud. Peterburi turismisfirmade kasvav huvi Ida-Virumaa vastu annab majutuspaikadele omanikele julgust teha suuremaid investeeringuid ööbimispaikade taseme parandamiseks.

Paremale järjele jõudnud ettevõtete head majandusnäitajad ei too aga praegu veel olulist leevendust maakonna kõige teravamale probleemile ? tööpuudusele. Pigem on need firmad selliste tulemusteni jõudnud just tänu tootmise ümberkorraldamisele ja efektiivsuse tõstmisele, mis muu hulgas on tähendanud ka töökohtade koomale tõmbamist.

Sotsiaalsete pingete maandamiseks ja tööpuuduse vähendamiseks vajab Ida-Virumaa suuri investeeringuid täiesti uute ettevõtete loomisesse. Olemasolevate tööstusettevõtete paranev käekäik peaks olema Ida-Virumaale investeerimisotsuste tegemisel mõjukaks julgustajaks.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing