Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Üüriarvesse võib liita laenuintresse

Eduard Vigel 02. juuli 2001, 00:00

Üüri arvestamisel võtab üürileandja arvesse aasta eeldatavad kulud, laenuintressid ning liidab sellele oma kuni kümneprotsendilise kasumi, kusjuures arvestust tuleb pidada iga elamu kohta eraldi.

Saadud summa jaotatakse aasta kalendrikuude arvuga ja hoone eluruumide üldpinna suurusega ning saadakse üürimäär eluruumi üldpinna ühe ruutmeetri eest kuus.

Et vajadused hooldus- ja remonditööde järele on majades erinevad, peab üürileandja arvestust iga elamu kohta eraldi.

Üüri koosseisu kuulub tasu üürnikule osutatud ning ostetud teenuste eest, kasum ja üürilepinguga kasutuses olevate ruumide ning nende pindala osatähtsusele vastava hoone osa remondi- ja hoolduskulud. Samuti arvestatakse üüri sisse elamuga seotud halduskulud, prügivedu, avariiteenused ja maja territooriumi hooldus ning üldvalgustus.

Üüri sisse on õigus arvestada ka elamu remontimiseks võetud laen koos intressidega, kuid selles osas tuleb üürnikega kokku leppida. Samas on üürnikul sellise kokkuleppe korral õigus pikendada üürilepingut.

Üüri piirmäär, mille kehtestamine või mittekehtestamine kuulub kohaliku omavalitsuse volikogu pädevusse, peab lähtuma samadest alustest, mis on elamuseaduses väljendatud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:41
Otsi:

Ava täpsem otsing