Kas kodubüroo aitab kulusid kokku hoida?

06. juuli 2001, 00:00

Ei usu, et kodubüroo toob kaasa otsese rahalise tulu, pigem on tegemist töötajatele paindlikumate töötingimuste loomisega, mille kaudu peaks tõusma töö efektiivsus ja töötajate motiveeritus. Taivo Sander, Est-Steini emafirmast Lafarge (ÄP, 31.05.)

___________________________________________

Otsest rahalist võitu uudsest töökorraldusest me ei looda. Kodubüroo projekt muutis KPNQwesti töökorralduse paindlikumaks, keegi siiski sajaprotsendiliselt kodus ei tööta. Kodubüroo projekt hõlmab firmas kõiki sektoreid, keskastme juhi tasandil töötavaid inimesi ja neid, kellel on töö iseloomu tõttu vaja ööpäevaringset juurdepääsu firma arvutivõrku. Tehnilise poole pealt sisaldab kodutöökoht enamasti interneti püsiühendust ja töö iseloomust sõltuvalt kas sülearvutit või lauaarvutit. Kuna arvutid olid juba varem olemas, siis tõi see projekt enesega kaasa peamiselt interneti püsiühenduste kulu. Projekti teostamine võttis alates idee tulekust aega ühe kuu. Ekke Einberg, KPNQwest Estonia IT-direktor (ÄP, 31.05.)

___________________________________________

Eesti tingimustes on mobiilbüroo kõige kallim ja kodustöötamine kõige odavam lahendus. Iga vähemüüritud kontoriruutmeeter on aasta lõikes suur kokkuhoid. Lisaks töövahendid ? vaadake, palju maksab kontoris töölaud, kapp, tool jne. Andres Agasild, ASi Helmes partner (ÄP, 18.05.)

___________________________________________

Firma võidab tõusvast tööefektiivsusest ja jooksvate kulutuste vähenemisest kontoris. Tööandjal väheneb organisatsiooni laienedes vajadus otsida töökohtade loomiseks uutele töötajatele pinda, mitu inimest saab erineval ajal firmas viibides kasutada üht ja sama töökohta. Võib tekkida võimalus vähendada büroo suurust. VoIPi kasutuselevõtt vähendaks ka telefonikulusid märgatavalt. Tõenäoliselt jääb vähemaks päevi, kui töötaja on haige ? tõbised töönarkomaanid ei saa kolleege nakatada. Firma saab palgata professionaalset tööjõudu olenemata geograafilistest piirangutest. Töötajale on kokkuhoiu võimalus töökohta pääsemiseks transpordikulude vähenemine; ei pea palkama hoidjat lastele/vanuritele; kodus on odavam toituda; saab kolida töökohta kaotamata. Suureneb töövõime ja -kvaliteet. Jan Kapaun, ASi Datel projektijuht (ÄP, 21.12.2000)

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:42
Otsi:

Ava täpsem otsing