Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti aktsiates hirmu veel näha ei ole

Raivo Sormunen 16. juuli 2001, 00:00

Eesti majanduskeskkond ei ole üle maailma leviva majanduse allakäigu juures veel külma hingust tunda saanud. Võib arvata, et enne kui maailma suurtel turgudel kokku kuivanud majanduskasv silmanähtavaks languseks ei pöördu, võime pääseda suhteliselt kuiva nahaga.

Seda on näha ka kohalikult aktsiaturult, mis on negatiivseid välissignaale küllalt külma kõhuga kõrvalt vaadanud. Erandiks on siin muidugi Tallinna börsi ainus tehnoloogiaettevõte Eesti Telekom, mis on oma konkurentidega võrreldes küll tugeva kasumi ning väikse võlakoormusega, kuid millel on ikkagi riskantne tehnoloogiasektori ettevõtte pitser külge kleepunud.

Teine väike erand tundub olevat Harju Elekter, mille käive ja kasum on maailmaturu nõudluse vähenemise tõttu kerge löögi alla sattunud. Seda on selgelt näha ka aktsia hinnas, mis on aasta algusega võrreldes veerandi võrra kukkunud. Ja olekski negatiivse nimekirjaga kõik.

Hansapanga laienemine Leedus suurendab ettevõtte varade mahtu, mille arvel ka kasum ning aktsia hind peaks kerkima. Norma põhikliendil Avtovazil läheb küllaltki hästi, mistõttu Norma peaks jätkama muretult. Tarbijate ja ettevõtjate heaolu kasv peaks tööd andma majandustsüklitega hästi kaasas käivale ehitusturule ning samuti Merko Ehitusele. Tallinna Kaubamaja ja Baltikal on potentsiaalsed ülevõtmiskandidaadid.

Kehvasti ei lähe teistelgi, millest võib järeldada, et kohalikesse aktsiatesse investeerijatel pole teise kvartali tulemuste ootuses põhjust murelik olla.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing