Esmaspäev 23. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Preatonist sai selle nädala meediapersoon

20. juuli 2001, 00:00

Ajakirjandus hakkas kiirkorras Eesti kodakondsuse saanud suurinvestor Ernesto Preatoniga seotud firmade tegevuse vastu huvi tundma kahel põhjusel. Juuni lõpus tõi Preatoni Eestisse mitukümmenad itaallasest väikeinvestorit, kes osalesid Pro Kapitali aktsionäride erakorralisel üldkoosolekul ning möödunud nädalal teatas Pro Kapital, et on palunud politseil alustada endise finantsjuhi Ilona Saari tegevuse uurimist.

___________________________________________

Esmaspäeval kirjutas Äripäev Pro Kapitali finantsprobleemidest. Ettevõte võib jääda aasta lõpuks 100 miljoni krooniga kahjumisse. Võrreldes möödunud aasta esimese kvartaliga kasvasid Pro Kapitali üldhalduskulud käesoleva aasta kolme esimese kuuga ligi kümme korda. Lõviosa kulude suurenemises oli Itaalia kinnisvara- ja hotelliettevõttel Domina Vacanza, mis möödunud aastal Pro Kapitaliga liideti. Ettevõtte esimese kvartali kahjumiks kujunes 19,2 miljonit krooni.

Aasta lõpu seisuga oli klientidelt laekumata raha hulk kasvanud 19 miljonilt kroonilt 1999. aasta lõpus tervelt 205 miljonile kroonile. Kokku ulatub Pro Kapitali ja tema tütarettevõtete lühiajaline võlg üle 600 miljoni krooni. Kehv majandusseis on tingitud teiste Preatoni firmadega tehtud tehingutest, mida asus uurima ka Tallinna Väärtpaberibörs.

___________________________________________

Eilne Eesti Ekspress kirjutas Ernesto Preatoni ja Pro Kapitali endise finantsjuhi Ilona Saari vahel puhkenud tülist, mis tipnes Saari kodu läbiotsimisega K-komando ja narkokoerte osavõtul ning Saari poolt kaitsepolitseile tehtud avaldusega. Saari teatas kapole, et Preatoni on ähvardanud teda tappa.

Ekspress kirjutas ka Preatoni lähedastest sidemetest Eesti tipp-poliitikutega ja vihjab, et tänu tähtsatele sõpradele on Preatoni ja Pro Kapitali tegevuse uurimisest seni Eestis hoidutud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:44
Otsi:

Ava täpsem otsing