ELKi koormab perekonnatüli

Viktoria Korpan 16. august 2001, 00:00

Firma asutaja ja endine juht, Tallinna linnavolinik Aleksandr Beloussov nimetab ELKi nõudeid alusetuks. Lennukompanii ELK Lennuliinid juhatuse esimees Aleko Peipsi ütles eile, et firma on esitanud oma osaniku ja endise juhi Aleksandr Beloussovi ja tema abikaasa vastu tsiviil- ja kriminaalkorras nõudeid kokku 4,7 miljoni krooni ulatuses.

?Tsiviilkorras on ELK Lennuliinid Aleksandr Beloussovi ja tema abikaasa Tatjana Beloussovi vastu esitanud nõude summas 1,2 miljonit krooni, kriminaalkorras on ELK Lennuliinid Aleksandr Beloussovi vastu esitanud ligi 3,5 miljoni krooni suuruse nõude,? rääkis Peipsi.

ASi ELK Lennuliinid suurosanik, Tallinna volikogu liige Aleksandr Beloussov ütles tema vastu suunatud nõuet kommenteerides, et see on alusetu ja ELKi juhi väljamõeldis.

?Aleko Peipsi on lennunduses ja ärimaailmas tundmatu isik, kelle tõi firmasse mu endine elukaaslane Rita Lillipuu,? ütles Beloussov. ?Tatjana on mu endine abikaasa, tema ei puutu üldse asjasse.?

Beloussov ütles, et tal on piisavalt alust selleks, et ise esitada nõuded ELK Lennuliinide vastu. ?Ma esindan ühte firmat, millel on 11 miljoni krooni suurune nõue ELK Lennuliinide vastu,? ütles Beloussov, kes ei soovinud aga firma nime nimetada. ?Nõuete kogumaht oleks 46?47 miljonit krooni.?

Beloussovi sõnul andis see firma ELK Lennuliinidele pankrotihoiatuse, misjärel teatas ELK Lennuliinid valmisolekust läbirääkimiseks. ?15. augustil pidanuksid alustama tööd audiitorid,? ütles ta.

Beloussov nentis, et peretüli tõttu laguneb Eesti kapitalil põhinev lennufirma. Tänavu saab ELK Lennuliinid kümneaastaseks. ?Selleks aastaks oli mul plaanis uute liinide avamine ja palju muud, aga mind ei lastud lihtsalt enam tööle,? ütles Beloussov. ?14. detsembril ei lastud mind tööle, pärast ei lasknud Rita mind koju. Kõik ? majad, maad ja muu, oli tema nimel.?

Beloussov ütles, et tema oleks soovinud Lillipuu ja ELK Lennuliidega rahulikult kokkuleppele jõuda.

Aleksander Belossov oli ELK Lennuliinide president eelmise aasta 14. detsembrini, seejärel kutsus ELK Lennuliinide nõukogu kutsus Beloussovi sellelt ametikohalt tagasi.

?Põhjuseks oli ebaprofessionaalne majandustegevuse juhtimine, millest tulenevalt ulatus ettevõtte ärikahjum varasemate aastate lõikes kümnetesse miljonitesse, raha ebaseaduslik väljakandmine suures ulatuses isikliku kasu saamise eesmärgil ja ettevõttele kuuluva vallasvara riisumine suures ulatuses,? rääkis Peipsi.

Beloussov lükkas Peipsi süüdistusi ümber, öeldes, et firma bilanssi on kontrollinud audiitorid ja maksuamet ja pole rikkumisi leidnud.

Beloussov ütles, et tema juhtimist ei saa firmale kahjulikuks või ebaefektiivseks nimetada, sest firma lõpetas 2000. aasta 200 000kroonise puhaskasumisiga, pärast seda sai ELK Lennuliinide omanik ELK Grupp 5,5 miljonit krooni dividende.

Pärast ELK Lennuliinide süüdustusi esitas Äripank avalduse Beloussovi eraisiku pankroti algatamiseks, mille põhjuseks on tagasimaksmata laen. ?Olin käendaja. Reisifirma Continent Travel võttis Äripangalt 1,8 miljonit krooni. Käendajatest valis pank minu,? rääkis Beloussov.

ELK Lennuliinid omanikud on ELK Grupp 88,4% ulatuses ja Samara Lennukitehas 11,6%ga.

ELK Grupi omanikud on eraisikutena Aleksander Beloussov, Rita Lillipuu ja lennufirma peadirektor Priit Lõuk.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:48
Otsi:

Ava täpsem otsing