Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Raad võtab Onistari viina

Sirje Niitra 07. september 2001, 00:00

?Millegipärast joob kogu linnavalitsus Y2K viina,? imestas üks hiljaaegu Tallinna linnavalitsusse tööle asunud ametnik, kes ei teadnud ekslinnapea Jüri Mõisa headest suhetest Onistari suuromaniku Igar Savenkoviga midagi.

Asja uurides selgus, et Tallinna linnavalitsus ostab protokolliga ettenähtud juhtudeks, kus Särgava või Roosikrantsi residentsis pakutakse toidu juurde ka väike pits, tõepoolest alkoholi Onistari kaubahoovist. Veelgi enam, ka kingituseks antakse väliskülalistele kaasa Onistaris valmistatud Old Thomas Vodka või raekoja kujutisega viina De Luxe nägusad pudelid. Kingitud on ka sama firma klaasist tünnikujulisi viskipudeleid, lisas anonüümseks jääda soovinud töötaja.

Onistari juhatuse esimees Aleksander Skoblov kinnitas, et Tallinna linnavalitsus käib regulaarselt firma Rakus asuvast hulgilaost alkoholi ostmas. Mingit soodustust seejuures ei anta, kinnitas ta. Vana Toomase kujutisega Old Thomas Vodkale sai ettevõte viie aasta eest linnavalitsuse heakskiidu. Nii see kui raekoja pildi ja Tallinna vapiga kallis De Luxe sobivad tema hinnangul hästi kingiks linna külalistele ja seks otstarbeks neid ka kasutatakse. Skoblov möönis, et tegu on hea reklaamiga, sest sageli on just linnavalitsuses nähtud pudeli tõttu tuldud viinafirmast lisa küsima. 80 krooni maksvat De Luxe?i viina iga pood müüki ei võtagi.

Skoblov ütles, et ega Onistari viin ole ainult Tallinna linnavalitsuses populaarne, vaid seda ostab oma tarbeks sisse ka riigikantselei. Seal eelistatakse tema sõnul rohkem tavaviina Y2K.

Küsimus, kuidas suhtuvad teised tootjad ühe firma toodangu eelistamisse riigi- ja linnavõimu esindajate poolt, pani firmajuhid muigama, sest nende jaoks on seosed läbinähtavad. Piisab sellest, kui meenutada, millise sütitava kõne pidas Onistari sünnipäeval toonane linnapea Jüri Mõis. Linnavalitsuses oli sel ajal käibel fraas, et juba vanal heal Eesti ajal oli igal mõisal oma viinaköök. Vene erakondade häälte püüdmise eesmärgil külastas aga Onistari omanikku tema kabinetis koguni peaminister Mart Laar.

Saja-aastase viinatootmise traditsiooniga Liviko juhatuse esimees Udo Themas ütles, et tema konkurentide käitumist ei kommenteeri, kuid oli valmis Tallinna linnavalitsust ja riigikantseleid iga hetk Viru Valge või Vana Tallinnaga varustama.

Remedia omanikust juht Indrek Kirss lisas, et väliskülalistele kinkimiseks sobiks nii välimuse kui kvaliteedi poolest hästi ka Kiiul tehtud Estonian Crystal Vodka.

?Tasuta reklaam kõige kõrgemal tasemel ja viinaraha otse linna eelarvest,? kommenteeris ta konkurentide eelisseisundit talle omasel iroonilisel moel. Kirsi hinnangul on abusrdne, et ainult viis aastat turul olnud uus tegija nii kiiresti võimumeeste sümpaatia võitnud. ?Siin on üsna labased seosed,? leidis ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:51
Otsi:

Ava täpsem otsing