Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Laeva Meierei jäi ilma peamisest piimatarnijast

ÄP Online 20. jaanuar 2004, 00:00

TÜ Laeva Piim juhatuse liige Aavo Mölder ütles, et alates 10. jaanuarist müüb ühistu piima ASi Kalev Paide Tootmisele. ?Paidest tuli hea pakkumine ning kuna meil on ka investeeringud tehtud, laenud vajavad tagasimaksmist, siis otsustasime selle vastu võtta,? rääkis Mölder. ?Hind oli peamine argument.?

Tema sõnul ei pakkunud Valio piimakilolt rohkem kui 3,50 krooni, samas kui teised tööstused on praegu nõus maksma 4 krooni kilo eest. Paide Tootmisega tegi Laeva Piim lepingu aasta peale.

?Võib-olla hakkab Valio nüüd Paide Tootmiselt piima ostma ja meie piim jõuab ringiga ikkagi Laeva Meiereisse,? ütles Mölder.

Laeva Piim on ühistu, kuhu kuulub 14 piimatootjat. Päevas toodab ühistu 90 tonni piima ning on aastaid olnud Valio Laeva Meierei põhiline piimaga varustaja.

ASi Kalev Paide Tootmine juhataja Aavo Sõrmus ütles, et Laeva Meierei pole pärast põhitarnija lahkumist tootmist pidanud seiskama, vaid ostab nüüd piima näiteks Epiimalt.

Eelmisel nädalal teatas ootamatult oma tagasiastumisest Valio Eesti tegevjuht Peeter Puskai. Ei Puskai ega ka tema asemel ettevõtte tegevjuhina jätkav Timo Malmi ei kommenteerinud juhivahetuse tagamaid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:07
Otsi:

Ava täpsem otsing