Norton Internet Security 2004 ? nähtamatu turvamammut arvutis

Kaido Einama 05. veebruar 2004, 00:00

Symanteci turvatoodete spetsialisti Kim Lindforsi sõnul on komplekssest turvatarkvarast rohkem kasu kui eraldi toodetest: näiteks kui ründajal õnnestub viirustõrje seljatada, aitab tulemüür või teised turvakomponendid selle uuesti jalule või kui see ei õnnestu, eraldatakse arvuti võrgust.

Symanteci Norton Internet Security 2004 on just selline kõik ühes karbitoode, n-ö turvatunne karbis. Maksta tuleb toote eest uuesti aasta pärast, seni uuendab ta end automaatselt. Kopsakasse pakendisse on peidetud üks paberümbrikus CD ning käsiraamat, suur osa karbist on tühi. Niisama lihtne kui seal leiduva CD arvutisse panek peab olema ka turvalisuse tagamine, kuigi alati ei pruugi kõik minna ideaalselt.

CD-lt installides tabas mind esimene ootamatus siis, kui soovitati eemaldada olemasolev viirustõrjuja. Igaks juhuks jäi install katki, kuid käsiraamatust sai teada, et hoiatusest hoolimata võib jätkata ja mitte installida Nortoni viirustõrjet.

Kui kõik turvamoodulid tööle said, siis ei saanud veel kohe turvalisuse probleemi unustada. Vastupidi ? ebaturvalisust tuletati igal sammul meelde. Nii nagu enamik tulemüüre, küsib ka Nortoni toode pidevalt, kas üks või teine programm ikka tohib internetti minna. Siiski jäi teateid aja jooksul vähemaks ja teisel päeval ehmatas vaid üks sissetungija, kelle uksekangutamine üsna efektseks muudeti: lisaks ründava arvuti asukohale maailmakaardil sai veel teavet teenusepakkuja kohta ja palju muud huvitavat.

Tarkvara koosneb viiest osast:
- Norton AntiVirus: viirustõrjuja, milles lisaks viiruste avastamisele on ka spioonprogrammide tõrje;
- Norton Personal Firewall: tulemüür, mis automaatselt tõkestab välised sissetungid;
- Norton Privacy Control: aitab ära hoida kas kogemata või sihilikult isikliku info lekkimist arvutist.
- Norton AntiSpam: rämpspostifilter, mis märgistab spämmi;
- Norton Parental Control: võimaldab lapsevanematel kontrollida, mida lapsed internetis teevad.

Kui privaatsuskontrolli sai sisestatud oma nimi, siis saabus hoiatus isegi oma nimega kirjade väljasaatmisel. Vajadusel saab selle funktsiooni siiski välja lülitada või vähem karmiks muuta. Näiteks lastel saab ära keelata telefoninumbrite ja koduse aadressi avaldamine, sel juhul ilmub privaatse info asemel jutukasse tärnirida.

Reklaamide blokeerija tegi veebis surfamise ajal samuti puhta töö. Mitmed tuttavad kodulehed näisid teistsugusena, kuid pärast lähemat uurimist selgus, et bännerid olid kadunud ja veel mõni element, mis näis reklaamina. Brauseri menüüribale ilmunud lisanupuga sai vajadusel reklaamid või eemaldatud elemendid tagasi kutsuda.

Kõige selle meeldiva juures, millega Internet Security 2004 hakkama sai, oli ka üks ebameeldiv kaasnäht. Kuigi arvutile karbil oleva info järgi erilisi nõudeid ei esitatud, jäi ka 600 MHz protsessoriga masin silmanähtavalt aeglaseks, kui talle oli nähtamatu turvakaitse peale laaditud. Eriti aeglane on Internet Security ise. Ilmselt uutes arvutites töökiirus probleemiks pole, kuid juba vanem ja niigi aeglane arvuti võib turvaprogrammi jaoks nõrgaks jääda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:10
Otsi:

Ava täpsem otsing