Kiireim Eestis kokku pandud sülearvuti kütab põlved kuumaks

Kaido Einama 26. veebruar 2004, 00:00

Tallinnas Pärnu maanteel kokkupandud Taiwani firma Elite Group osadest sülearvuti on tavalisest priskem, kuna 3 gigahertsi nõuab protsessorile lisaks ka väga head jahutust. Koduses vaikuses töödates on see selgelt kuulda: sülearvuti ventilaator undab isegi rohkem kui lauaarvuti oma. Asjata ei peeta kolme gigahertsi piirile jõudnud Inteli Pentium-protsessoreid maailma efektiivseimateks küttekehadeks: miljonid transistorid suudavad kokkusurutuna ruutsentimeetri kohta eraldada rohkem soojust kui mistahes muu radiaator.

Kiirus on uue sülearvuti juures silmaga näha: Windowsi käivitamiseks kulus vaid 4?5 sekundit. Reisil olles on selline mugavus asi, millest enam loobuda ei tahaks: tavaliselt on just vaja kuskil eemal olles kiirelt midagi arvutist vaadata ja tüütu on oodata mõne aeglasema sülearvuti käivitumist näiteks 5 minutit.

Positiivse külje pealt tasuks mainida veel Desknote?i mugavaid nuppe, valgelt klaviatuurilt on mustad tähed hästi näha ka hämaras. Ka ekraan on üsna terav, 1400x1050 punkti jätab selge pildi ka mängijale.

Negatiivse poole pealt tabas halb üllatus aku kohapealt: suhteliselt kiiresti, nii veidi enam kui tunniga kustus värskelt laaditud sülearvuti ära. Arvuti suurte mõõtmete ja kaalu tõttu ongi ta ilmselt mõeldud rohkem toitejuhtme otsast töötamiseks (Desknote tuligi Eesti turule esimesena akuta sülearvutitega).

Probleeme tekkis paaril korral ka Windows XP operatsioonisüsteemi täieliku hangumisega: arvuti muutus üliaeglaseks, kuni lakkas lõpuks töötamast. Mine võta kinni, kas see oli nüüd Windowsi anomaalia või sai protsessor kuumarabanduse.

Raadiovõrk tundus samuti töötavat vahelduva eduga: arvutit sisse lülitades ei õnnestunud iga kord automaatselt raadiovõrku pääseda, tihti tuli seda uuesti käsitsi teha. Kui aga see olemas oli, siis töötas võrk kiirelt ja ka levi oli korteri piires täiesti olemas, vaatamata mitmele tugijaama ees asuvale kiviseinale. See oli tegelikult üllatav, sest Desknote kasutab klaviatuuri alla käivat mini-USB raadivõrgukaarti, mille antenn samuti vaid klaviatuuri all jookseb, mitte ekraani tagaküljel, mis annaks parema levi.

Sülearvuti Desknote B706 Fury sobib pigem nõudlikule arvutikasutajale, kes töötab vaheldumisi kontoris ja kodus, reisile võtmiseks on ta ilmselt liiga kobakas ja kuum. Kodus tuleb aga arvestada sellega, et tegemist pole vaikse töövahendiga, vaid üsna tugevalt undava seadmega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing