Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Haapsalus algavad ajastukoolitused 725. sünnipäeva pidustusteks

Christel Karits 12. märts 2004, 00:00

Läbi kevade toimuvad ajastukoolitused on ettevalmistus Haapsalu 725. sünnipäeva pidustuste kõrghetkeks ? ajastupäevaks ja juubeligalaks 19. juunil.

Sel päeval tulevad haapsallased linnatänavaile lemmikajastu rõivastes ning elustavad linna ajaloo tipphetked väikeste improvisatsiooniliste etendustega.

Ajasturiietuses linnaelanikud osalevad juubeli rongkäigus ning pääsevad osalejatena suurele galakontserdile. Juubeli galakontsert kujutab endast reisi läbi aegade, kus teed näitab Eesti-Soome Sümfooniaorkester Anu Tali dirigeerimisel ning laulavad mitmed põnevad solistid.

Esimese koolituse teemaks on keskaeg. Lisaks keskajale käsitletakse ajastukoolitustel veel Rootsi aega, Peetri (tsaaride) aega, kuurordi ja supelsakste aega, ärkamisaega. Iga ajastut toetab oma meistrite-sellide tugigrupp.

Esimene ajastukoolitus toimub 14. märtsil algusega kell 13.00 Haapsalu kultuurikeskuses.

Ajaloolane Kalev Jaago räägib keskajast Haapsalus, Riina Vanhanen tutvustab keskaegset linnakostüümi ning klubi Rotelevik Hird Lääne-Eesti viikingikostüümi.

Veel räägitakse selle ajastu muusikast ja teatrist, söögivalmistamisest ja söögikultuurist keskajal ning jagatakse tantsuõpetust.

Koolituspäev on kõikidele osalejatele tasuta. Paljundustasu makstes saavad osalejad endale lõikelehed ja joonised.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:23
Otsi:

Ava täpsem otsing