Desinfitseerimine viib halva lõhna

Andero Viirlaid 24. märts 2004, 00:00

Tihtipeale on inimesed hädas, kuidas saada lahti ebameeldivast ja ruumi sisse imbunud rohke suitsetamise tagajärjel tekkinud sigaretihaisust. Sageli ongi nii, et tuulutamine viib ruumist (ebameeldivad) lõhnad välja vaevaliselt ja poes müüdavad õhuvärskendajad loovad vaid hetkelise puhta õhu efekti.

Desinfitseerimist on hakanud kasutama ka paljud kinnisvaraarendajad, kes tegelevad bürooruumide rentimisega. Enne ruumi üleandmist uuele rentnikule oleks igati kohane see ka desinfitseerida. Samuti asudes elama üürikorterisse või ostes remonditud, kuid kasutatud korteri, võiks seda enne sissekolimist desinfitseerida. Ka on aineid, mis väldivad hallituse teket pindadele.

Desinfitseerimine võtab eluruumidest koduloomade põhjustatud ebameeldivad lõhnad, põlengu tagajärjel ruumi tekkinud vinguhaisu ja muu ebameeldiva ja sobimatu lõhna. Samuti tehakse desinfitseerimist laevades, lennukites, kaubaveokites, spordisaalide pesuruumides ja muudes üldkasutatavates hoonetes. Valdkond on väga suur ja laienenud.

Desinfitseerimise ajaks ei pea ruumist esemeid eemaldama. Pärast desinfitseerimist ei ole vaja ruumis olevaid asju puhastada ega pesta, kuna protsess on puhas ja tulemus jäljetu.

Ohutuse ja tulemuslikkuse tagavad desinfitseerimiseks välja töötatud ained. Kasutatakse bioloogilise toimega ainet, mis sisaldab perekonna Bacillus mikroorganisme. Need esimese klassi bakterid, mis meenutavad ka jogurtites kasutatavaid baktereid, on inimesele kahjutud. On aineid, mis moodustavad pinnale bioaktiivse kelme, hoides ära inimesele kahjulike bakterite taastekke, lagundades samuti orgaanilist ainet ja vältides lõhna tekkimist. Spetsiifilisemate ainete toime põhineb vesinikülihapendil, mis oksüdeerib ja tapab mikroorganisme. Mikroorganismide lagunemisel tekib vesi ja hapnik. Töö on ühekordne ja maksab näiteks 20 m² kontoriruumi puhul 1500 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing