Kesko Agro kaebas Viljandi viljahoidla aastatetaguse varguse riigiprokuratuuri

Inno Tähismaa 26. märts 2004, 00:00

?Kaebus läheb täna välja,? ütles eile Kesko Agrot esindav advokaat Jüri Sirel. Tema sõnul kaebas Kesko Agro varem asja ka Viljandi prokuratuuri, aga kuna sealt mingit reaktsiooni ei järgnenud, siis nüüd läheb kaebus riigiprokuratuuri. Kaebuse koopia läheb ka kaitsepolitseisse, mis juba viljavarguse teemaga tegeleb.

Kesko Agro tugineb oma seisukohtades kaks aastat tagasi tehtud erapooletu mõõtmise tulemustele, kust tuli välja vilja puudujääk. Kahju kannatasid teadaolevalt peale Kesko Agro ka Taani põllumajandusfirma KFK ja riik.

ASi Viljandi Viljasalv endine juhatuse liige Kiur Saluveer ütles, et mingit vargust Viljandi salves pole olnud. ?Oli lihtsalt makseviivitus,? ütles Saluveer. Tema sõnul said kõik viljasalve käest oma raha kätte. Saluveer on praegu Viljandi söödatehase juhataja.

Söödatehase omanik on Rootsi põllumajanduskontsernile Svenska Lantmännen kuuluv firma AS Farm Plant.

Saluveer oli ASi Vilvin kaudu viljasalve osanik. Ta ütles eile, et ei tea, mis on saanud tema varast ASis Viljandi Viljasalv.

ASis Viljandi Viljasalv algas pärast puudujäägi avastamist pankrotimenetlus Taani põllumajandusfirma KFK 10 miljoni kroonise nõude põhjal.

Sellele lisandus ASi Kesko Agro Eesti 13 miljoni kroonine nõue ja riigi viljasalve 4 miljoni kroonine nõue. Enamik nõuetest hüvitati, kui Viljandi Viljasalve ja söödatehase ostis Farm Plant 46,1 miljoni krooni eest.

Tänaseks on Viljandi Viljasalv ümber nimetatud ASiks Vana Veski, mis on registreeritud Tallinnas. Tallinna linnakohtu otsusega kuulutati ettevõttele möödunud aasta lõpus välja pankrot. Ettevõtte juhatajaks on määratud Saaremaal Kuressaares elav 27aastane noormees Gert Kuusküll. Ettevõttel on märtsi alguse seisuga maksuvõlg 2,3 miljonit krooni ja viivis 392 000 krooni.

Üleeilne Äripäev kirjutas, et Rakvere Viljasalve suurriisumise tõttu koha kaotanud Eesti Viljasalve juhil Ago Sootsil on ühised ärid meestega, kelle juhitud Viljandi Viljasalvest läks kaks aastat tagasi kaduma suur kogus riigi vilja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:18
Otsi:

Ava täpsem otsing