Osalege rahvaküsitluses!

Allan Alaküla 06. aprill 2004, 00:00

Vastuseks Tõnis Oja üleskutsele mitte osaleda Tallinna rahvaküsitlusel (vt - Ärge osalege alkoholimüügi küsitluses!) kutsun kõiki tallinlasi osalema otsustamisel, kas piirata linnas öist alkoholimüüki. Seepärast, et nii on demokraatlik ja et küsimus on linnarahvale oluline.

Oja meelest on sellise küsitluse vastus ette teada. Võib-olla Ojale ongi ning seepärast panebki ta ette otsustamine kuni järgmiste kohalike valimisteni edasi lükata. Võib ju oletada, et kaupmehed, kes praegu öise napsumüügiga hästi teenivad, on piirangute vastu. Ning Äripäeva toimetuse poolt on nende huvide kaitse igati loogiline. Öiste müügipiirangute vastu on ka volikogu suurim opositsioonifraktsioon Res Publica, kes kaitseb täisealiste inimeste õigust iga kell alkoholi osta.

Samas paljud ühiskondlikud organisatsioonid, arstid ja politsei on tuliselt piirangute seadmise poolt. Keskerakonna fraktsioon apelleeriski küsitluse eelnõud esitades rahva tervisele ja avalikule korrale. Ning konsensuse puudumine ses olulises küsimuses ongi peamine põhjus, miks see anti otsustamiseks rahvale.

Harju tänava rahvaküsitlusega oli tegelikult sama lugu: poliitikud volikogus ei suutnud omavahel konsensust saavutada ja see anti rahvale otsustamiseks. Kõik soovijad osalesid ning rahva selge otsus haljasala poolt on alus Harju tänava tuleviku kavandamisel. Kuna põimitud on linna, riigi ja eramaaomanike huvid, siis on lahenduse saavutamine tõesti veninud, kuid linnavõimu tegevuse eesmärk on selgelt paigas. Olen kindel, et sajaprotsendiliselt osalevad kõik soovijad ka Tallinna alkoholiküsitlusel. Sellega saavad otsustajad rahvalt mandaadi edasiseks tegutsemiseks. Need, kes ei osale, anavad otsustusõiguse teistele ning loomulikult on ka see otsus, mida kahtlemata respekteerin.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20
Otsi:

Ava täpsem otsing