Investorite usaldusetus odavdas eurot

Raivo Sormunen 21. aprill 2004, 00:00

Aprillikuu Saksa investorite usaldusindeksi langus ja hirm USA keskpanga juhi Alan Greenspan eile õhtuse sõnavõtu ees saatis euro dollari vastu kiiresse langusse, kirjutas Bloomberg.

Dollar tugevnes tänu spekulatsioonile, et Greenspan võib oma sõnavõtus küll rõhutada USA majanduse head kasvutrendi, kuid ei anna vihjeid intresside lähiaja tõusu kohta.

Saksamaa institutsionaalsete investorite ja analüütikute usaldusindeks langes aprillis 49,7 punktini ehk madalaimale tasemele pärast möödunud aasta juulit. Uudis oli seda dramaatilisem, et Bloombergi küsitluse kohaselt ootasid 35 ökonomisti keskmiselt 57 punktist näitajat.

?Paljud inimesed arvavad, et majanduskasv on nõrgenemas,? ütles Commerzbank vanemökonomist Ralph Solveen. ?Võrreldes maailma majandusega taastub Saksamaa majandus väga nõrgalt.?

Euro langes esmaspäevaselt New Yorgi tasemelt 1,2020 dollari kohta eile Euroopas päevasiselt 1,1902 dollarini (dollar = 13,15 krooni).

?See on järjekordne märk, et suured Euroopa majandused on väga kehvas vormis,? ütles CSFB valuutastrateeg Mary Davis.

?Euro sattus löögi alla halbade numbrite pärast ning võib vajuda sel nädalal 1,183 dollarini ehk madalaima tasemeni pärast möödunud aasta novembrit,? ütles Credit Agricole Indosuez valuuta peastrateeg Mitul Kotecha.

?Niikaua kui Prantsusmaa ja Saksamaa ei kasva mõlemad tugevalt, paranevad asjad eurotsoonis vaid aeglaselt,? ütles esmaspäeva õhtul Euroopa Keskpanga (EKP) vanemökonomist Otmar Issing, kes on üks kaheksateistkümnest isikust. kes otsustavad baasintresside muutmise üle. Turul levivad spekulatsioonid, et EKP võib majanduse parandamiseks veel baasintressi kärpida.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:22
Otsi:

Ava täpsem otsing