Spordiennustus krutib mängupinget

Anne Oja 27. aprill 2004, 00:00

Eilse seisuga oli Spordiennustus kogunud 1203 mängijat. ?See on parem tulemus, kui me lootsime,? ütleb praegune ASi Spordiennustus ja endine Eesti Loto juht Sven Kolga. Mängija keskmine panus on praegu 350 krooni.

Kolga ütleb, et Spordiennustus maksab võitudena välja 75% käibest. Kampaaniate ja oluliste spordisündmuste puhul võib väljamakstav osa panustest küündida ka üle kolmveerandi. Kulude katteks läheb 20% käibest. 5% tuleb maksta riigile.

Panuseid saab teha viieteistkümnel spordialal, sh jalgpall, jäähoki, korvpall, vormelisõit ja autoralli. Suvel lisandub nimekirja kergejõustik ja talvel suusatamine. Sihtgrupina näevad ennustusvõistluse korraldajad 21?50aastaseid keskmisest kõrgema sissetulekuga mehi.

Plaani kohaselt ulatub ettevõtte selle aasta käive 15 mln kroonini ja mängijate arv aasta lõpuks 5000 inimeseni.

Kolga loodab viie aastaga meelitada spordivõistluste tulemuste peale kihla vedama viiendiku Eesti elanikkonnast ja kasvatada käibe 200 mln kroonini.

Kolga sõnul ennustab Põhjamaades spordivõistluste tulemusi pool elanikkonnast. Kui Eestis mängib loteriid juba praegu 20?25% inimestest, siis pole Kolga arvates 20% saavutamine internetipõhise spordiennustuse puhul sugugi võimatu. ?Loodame huvi ja ostujõu kasvule,? ütleb Kolga.

Kasumisse jõuab Spordiennustus alles kolme aastaga. Plaani kohaselt teenib teenib Spordiennustus viie aasta pärast ca 20 mln krooni kasumit aastas. Kasum jaotub Eesti Olümpiakomitee ja kaasomaniku, Soome hasartmängufirma PAF vahel nii, et Eesti Olümpiakomiteele jääb olümpiaspordi arendamiseks Spordiennustuse kasumist 80%.

Mõni aeg tagasi spordikihlvedusid vahendanud ASi Megapanus juht ja omanik Peeter Ploom ütleb, et spordikihlvedude käimalükkamine võtab vähemalt üks-kaks aastat.

CV Online?i tegevdirektor Margus Ärm kommenteerib: ?Saada viie aasta jooksul ligi 280 000 kasutajat ? ma kardan, et see on natuke ebareaalne, kui just Eesti rahvaarv kiiresti kasvama ei hakka.?

?Mängimiseks peaks mingi valdkond väga huvitama, peaksin selles üsna kodus olema ja uudised peaksid olema kättesaadavad,? kirjeldab Ärm mängu eeldusi.

Rahvusvaheliste ekspertide hinnangul näitab spordiennustusäri kasvutrendi. Kui 1996. aastal teeniti spordiennustuste pealt 60 miljonit USA dollarit, siis eelmisel aastal juba 10 miljardit dollarit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:23
Otsi:

Ava täpsem otsing