Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Läti äriringkondadest enamik ELiks valmis

Liga Dzirnekle 30. aprill 2004, 00:00

Lätil on veel palju tarvis teha, et saavutada ELi arengutase nii elustandardi kui ELi keskkonnanõuetele vastavuse osas. Meie kõige olulisemateks ülesanneteks on riigi infrastruktuuri arendamine, keskkonnanõuete täitmine ja regionaalne areng.

Äriringkondade valmidus ELiga ühinemiseks on erinev. Dienas Bizness viis aprillis läbi ärialase küsitluse, kus 64% vastanuist väitis, et nad on täiesti valmis ELiga liitumiseks. Kuid siiski oli küllaltki suur osa neid, kes ütlesid, et nad ei saa täielikult aru reeglitest ja tingimustest, mis neid lähiajal ees ootavad. Väikesed maal asuvad ettevõtted on eriti kergesti haavatavad, kuna nad ei suuda täita ELi standardeid keskkonnakaitse ja tööohutuse vallas. Needsamad nõuded ohustavad ja Läti traditsioonilist majandusvaldkonda kalandust.

Samas vaatavad äriringkonnad lootusrikkalt ELi struktuurifondidest tuleva 600 miljoni euro poole. Ma tunnen muret selle pärast, et nendest fondidest osasaamise võimalused ja tingimused pole selgelt määratletud. Paljud ettevõtted ei tunne ELi seadusi ning tuleb ka mainida, et mõnedes ettevõtluse valdkondades pole veel välja kujunenud euroopalik ärikultuur. Teiseks takistuseks meie riigis on üldine halb võõrkeelteoskus.

Ma väga loodan, et Läti liitumine ELiga suurendab teistest ELi riikidest tulevaid investeeringuid, eriti tööstuses, kus Läti saab pakkuda suhteliselt madalaid tööjõukulusid ja häid oskusi.

Need investeeringud pole vajalikud mitte üksnes Läti majanduskasvu edendamiseks. Sama oluline on asjaolu, et see aitaks kaasa Läti ettevõtluskeskkonna muutumisele, kiirendades Euroopa äritraditsioonide ja -tavade omaksvõtmist.

Samuti loodan ma, et ELiga ühinemine toetab Läti turismi arengut. Kõik meie külalised on imetlenud kaunist, ajaloolist ja külalislahket Riia linna, paljude Läti piirkondade puutumatut loodust ning meie pikki liivaseid randu. Kõik see on nüüd osa uuest EList.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing