Sportimisvõimalused on Eesti maakondades veel kehvad

Eeva Pajuviidik 30. aprill 2004, 00:00

Viimastel aastatel on mitmesse maakonnalinna kerkinud veekeskused (Kuressaare, Tartu, Keila, Pärnu). Enamasti on maakonna keskustes ka kergejõustiku- ja jalgpallistaadionid. Linnadest väljaspool onolukord halvem. Samas on Eesti Olümpiakomiteel töös mitmeid projekte, kus nende abiga rajatakse või renoveeritakse maapiirkondades asuvaid spordibaase.

Maakondade spordiühendusi ühendab Eesti Maaspordiliit Jõud, lisaks tegutsevad mõnel pool ka maakondlikud spordiliidud.

  • Mart Siimann, Eesti Olümpiakomitee (EOK) president:
    Spordihoonete ehitamine on keskvõimu ja kohaliku omavalitsuse probleem. Teretulnud on erainvestorite kaasamine. EOK soovitab kohalikele omavalitsustele rajada ressursside nappuse tingimustes suurte ja kallite spordirajatiste kõrval (mis on ka vajalikud) rohkem valgustatud suusaradu, jalgrattateid, kepikõnniradu, lihtsamaid mänguväljakuid jms.

Sportliku eluviisi edendamine peaks aga olema meie kõikide hool. EOK on viimasel paaril aastal sellele erilist tähelepanu pööranud, mille tõestuseks on näiteks Spordilehe taasilmumine. Koostöös kultuuriministeeriumiga käivitasime telesaate ?Hoogu juurde!? ning alustasime maakondades koos sponsoritega mänguväljakute rajamise projekti ?EOK tuleb külla?. Samuti käivitasime EOK päevade korraldamine maakondades, uue hoo sai liikumine Sport Kõigile jms.

Ootame keskvõimult suuremat tuge, kultuuriministeeriumi kõrval peaks see olema ka teiste ametkondade mure.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing