Haara vaid mikrofon ja laula!

Tiina Kolk 10. mai 2004, 00:00

?Karaoke on Eestimaal tõusev trend,? kinnitavad nagu ühest suust Alger Vedler firmast www.karaoke.ee, Valdur Lehtla Lefkanist ja Gunnar Loho Eesti Meelelahutusagentuurist.

Üks-kaks tundi karaoket muu programmi vahel muudavad Vedleri arvates peo kindlasti meeleolukamaks. Lehtla sõnul ei jõua ta vahel mõne firma üritusel tehnikat üleski panna, kui karaokenimekirjad on laulda soovijaist täitunud. ?Kui aga rahvas vedu ei võta, siis laulan ise,? lisab ta.

OÜ Lefkan on tootnud 15 eestikeelset karaoke-DVD, millele on salvestatud ligi paarsada laulu.

Karaoke õnnestumiseks on vaja helivõimendust ja mikseripulti, mikrofone, arvutit ja DVD-mängijat, monitore, videoprojektorit ja ekraani ning karaokelaule videotaustga. ?VHS on minevik,? sõnab Vedler. DVDdega on programmi on hoopis hõlpsam läbi viia, laulu võib hetkega üles leida.

Populaarne õhtujuht Emil Rutiku täheldab, et karaoke on populaarne just noorema publikuga üritustel, kus niisugune laulmine moodustab meelelahutuse põhiosa. Peo alguses laulavad need, kes oskavad, ja mõni laulab isegi peast, seejärel astuvad üles need, keda on kaua keelitatud ? palun, esine ometi.

Peo kulgedes esineda soovijate arv muudkui kasvab. Nagu iseenesest moodustuvad duetid, triod, kvartetid. Rutiku võib tuua kümneid näiteid, kui hakkab mängima ?Tiigrikutsu? või mõni teine rahvalik meloodia, võtab laval viisi üles ühendkoor, olgugi et pooltele pole jumalad lauluhäält andnud.

Rutiku arvates pole meil karaoke sellist kõlapinda leidnud nagu Soomes ja soomlaste karaokevaimustust ei saa võrrelda jaapanlaste omaga, kelle kodumaalt karaoke üldse on alguse saanud.

Eesti Meelelahutusagentuur ostis firmalt Lefkan arvutipõhised karaoke korraldamise õigused ja nüüd toimub igal neljapäeval Imavere kõrtsis ?Karaoke Liivimaa Laulupalsam?. ?Rahvast jätkub,? räägib õhtujuht Gunnar Loho. Hea tehnika tagab rahvale mõnusa karaoke ? suurel ekraanil näevad sõnu kõik, lauljad lavateleviisorist ja korraldaja arvutikuvarilt.

OÜ Lefkan sisustab ja varustab baare ja restorane karaoketehnikaga. Nende 4000kroonine firmapidude täispakett ? tehnika koos õhtujuhiga ? garanteerib meeldejääva ja meeleoluka õhtu. Lehtla soovitab ka kodustele koosviibimistele ja aiapidudele karaoket. Laul sulandab ju seltskonna kokku ja tõstab tuju.

Karaoke-DVDsid ostavad Laseringi Narva mnt kaupluse juhataja Ave Nurme sõnul pigem turistid kui kohalikud, millest võib järeldada, et eestlased oma kodustel koosviibimistel karaoket eriti ei harrasta. Küsitakse venekeelseid karaoke-plaate, aga neid meil müügil ei ole.

Viimasel ajal on asutustes moodi läinud stiiliüritused. Firmapeod toimuvad näiteks EÜE, mereröövlite või metsavendade kokkutulekuna, kus karaoke on üks osa programmist. Piisava ettevalmistusega on võimalik leida ka karaoke jaoks vastaval teemal kirjutatud eestikeelseid laule. Mõnel juhul on valik muidugi piiratud. Et asi sujuks, soovitavad karaokeürituste korraldajad asutuse peole kutsuda võõras üksi-ühislaulmise korraldaja, sest muidu ei saa need, kes plaate keerutavad, muretult lõbutseda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:41
Otsi:

Ava täpsem otsing