Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tööintervjuu optimaalse ajaga

Kaire Varrak 20. mai 2004, 00:00

Ajendatuna Eela Velströmi kommentaarist (Intervjuu katkestamine on halb soovitus) soovin ma siinkohal korrata oma olulisemaid mõtteid.

Kui tööintervjuul selgub, et töökonkursil valitud kandidaat osutub kindlasti ebasobivaks, tuleks seda talle põhjendatult öelda. Kellegi esimese pilgu põhjal, ilma seletusteta ärasaatmist ei soovita ka mina. Tahaksin rõhuda lugupidamisele inimese ja tema aja suhtes ja julgusele võtta endale vastutus öelda kohe, et kandidaat ei sobi. Vajadusel diskuteerida kandidaadi endaga pikemalt nende põhjuste üle, selle asemel, et saata oma töökohale tagasi tulles napp meilivastus: ?Seekord ei osutunud Te valituks?.

Minu artiklist võis segaseks jääda põhjuste ring, mille pärast kandidaat ebasobivaks hinnatakse. Kindlasti ei ole see juuksevärv või seeliku pikkus. Hiljuti oli mul kogemus inimesega, kes CVs väitis end rääkivat suurepärast eesti keelt, kuid intervjuule jõudes palus võimalust suhelda vene keeles. Ma leidsin, et selle tööpakkumise raames ei ole mul võimalik tema kandidatuuri arvestada, kuna nõutud oli puhas eesti keel kirjas ja kõnes.

Pean teenuse pakkujana arvestama küllaltki täpselt kliendi ootusi ja nõudmisi kandidaadi suhtes, tegema optimaalseid valikuid efektiivseima ajakasutusega. Süvaintervjuud on huvitavad ka minule ja annavad võimaluse kaaluda kandidaati erinevatele ametikohtadele. Samas ei ole süvaintervjuu alati võimalik.

Meie soov ei ole Äripäeva kaudu värbamisvaldkonda segasemaks muuta, pigem vastupidi: jagada mõistlikke ja kasutatavaid nõuandeid.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing