Milderite lipsuvabrik lõpetab töö

Kadi Heinsalu 24. mai 2004, 00:00

Baltika ülikondade juurde sobivaid lipse valmistav firma on saavutanud kuni 20% rentaabluse. Tema kasum 2002. aastal oli 1,1 mln krooni, käive 5,1 mln krooni. Võrdluseks, konkurendi Lipsy käiberentaablus on kuni 5 protsenti. Milderid on saanud lipsufirmast kahe aasta peale ka ligi 2 mln kr dividende.

Maisani tegevdirektor Maire Milderi sõnul ei ole Baltika kunagi olnud nende ainus klient. ?Meie klientideks oli Eestis enamik suuremaid jaekette, sh Tallinna Kaubamaja ja Baltman, samuti täitsime paljude suurfirmade eritellimusi,? rääkis ta reedel. Baltika tellimusmahu kasvades ja arvestades Maisani piiratud tootmisvõimsust oldi siiski sunnitud järk-järgult loobuma koostööst teiste jaekettidega, lisas Milder.

Tänaseks on tema kinnitusel Maisani klientideks lisaks Baltikale jätkuvalt erafirmad ja väikesed hulgi- ja jaeostjad. Baltika vajadused on kasvanud ja Maisan pole täna enam Baltikale ainus lipsutarnija, lisas Milder.

Firmas töötab keskmiselt üheksa inimest, nendest kuus tootmisüksuses. Firma asutamise algideeks 1992. aastal oli pakkuda originaallipsude kollektsioone. ?Töötasime Saksamaal, Inglismaal ja Itaalias olevate kangafirmadega, tellides nendelt kangad, millest klient valis välja talle sobivad disainid ja kangad ning Maisan tootis oma tootmisüksuses lipsud valmis,? rääkis Maire Milder.

Tema sõnul on aga Aasiast kui odava tööjõuga piirkonnast sisseostetavate kaupade osatähtsus järjest suurenenud ja seetõttu ka konkurentsisurve. ?Sellest tulenevalt restruktureerib Maisan end ja sulgeb tootmisüksuse, samas pakume jätkuvalt firmadele eritellimustel valmistatud kollektsioone, aga uutes hanke- ja logistikatingimustes,? lausus ta.

Baltika aktsionär ja nõukogu liige Joakim Helenius möönis reedel, et pärast Äripäeva artiklit nn puukfirmadest (ilmus 5. aprillil 2004 ? toim.) on nõukogu arutanud lipsude ostmist Maire ja Meelis Milderile kuuluvast firmast.

?Nõukogu reageerib igale taolisele infole,? ütles Helenius, ?ent midagi, mille pärast oleks pidanud muret tundma, me ei avastanud.?

?Ma ei tea otseselt lipsufirma koomaletõmbamise tagamaid,? jätkas Helenius. ?Nõukogu ülesanne on tagada, et kõik ärisuhted oleksid kommertsalustel ning et Baltika ei maksaks kuskil turuhinnast rohkem.?

Heleniuse sõnul töötab firmas juba aastapäevad Briti konsultant Penny Robinson, kelle ülesanne on hankesüsteemi tõhustada ning ehitada süsteem, kus ostuotsused oleksid lahus näiteks firmas sellisel positsioonil olevatest inimestest nagu Milderid. ?Kontrollid peavad paigas olema.?

?Robinson on huvitatud ainult Baltika huvidest ning vaatab kogu süsteemi üle just selle pilguga,? ütles Helenius. Eriti sellisel juhul nagu Baltika ärisuhe Milderite firmaga, on oluline tagada, et see oleks puhas ärisuhe ning et selle tingimused oleksid Baltikale kasulikud?.

Robinsoniga reedel rääkida ei õnnestunud, ta tuleb uuesti Eestisse juuni alguses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing