Telekomi väikeaktsionärid võtsid TeliaSonera pihtide vahele

ÄP 28. mai 2004, 00:00

?Ma olen Eesti Telekomis pikaajaline investor ja ma ei kavatse 10protsendilisest tootlusest aastas loobuda mingi järjekordse Rootsi firma kasuks,? ütles aktsionär Rein Küttim, kes oma osalust telekomis avaldada ei soovinud. Ta lisas solvunult, et kõik kasumlikud Eesti firmad on rootslastele maha müüdud, näidetena tõi ta Hansapanga ja Ühispanga.

Küttim möönis, et tal on suure summa eest ka TeliaSonera aktsiaid, aga nende tootlus ei rahulda teda absoluutselt. ?TeliaSonera on andnud tühje lubadusi oma aktsionäridele, lubades suurt kasvu,? ütles ta ning lisas, et ostis TeliaSonera aktsiaid 4,2 euro eest. Eilseks olid aktsiad langenud 3,3 euroni. ?Nokia vastu juba plaanivad USA investorid kohtuprotsessi algatamist, sest on antud katteta lubadusi. Pole võimalik, et TeliaSoneraga samamoodi ei lähe,? märkis Küttim.

Ka väikeaktsionär Arno Kirt kinnitas, et ei plaani oma osalusest loobuda.

TeliaSonera Norra, Taani ja Balti riikide juht Kenneth Karlberg tutvustas eile väikeaktsionäridele, et pakkumine 111,3 krooni pluss 8 krooni dividende aktsia kohta on õiglane pakkumine.

TeliaSonera võib Taanist välja tõmbuda, kui ta ei suuda seal kasumit teenida, kirjutas Dagens Industri.

?Meil pole huvi olla Taanis, kui me ei suuda seal kasumlikud olla,? ütles firma juhatuse esimees Anders Igel.

5,4 mln elanikuga Taanis on neli mobiilsideoperaatorit TDC, Telenori Sonofon, TeliaSonera ja Orange. Igel ütles, et nad tahavad osta mõnda Taani mobiilsiderivaali, tõstmaks turuosa.

?Kui me saame tugevdada oma positsiooni, siis me kaalume seda,? ütles Igel.

Rootsi posti- ja telekommunikatsiooniagentuur teatas üleeile, et TeliaSonera ja Tele2 ei saa osta Orange Rootsi 3G litsentsi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:29
Otsi:

Ava täpsem otsing