Sel suvel veel kolm suuremat messi

Tiina Kass 04. juuni 2004, 00:00

Mulgi mess toimub juba neljateistkümnendat korda Viljandi spordikeskuses ja selle väliterritooriumil. Projektijuhi Tõnu Kaasiku sõnul on iga-aastane Mulgi mess kindlasti Viljandimaa ärielu tippsündmus, mida kinnitab asjaolu, et kohal on sadakond firmat.

Kuna Mulgi mess on ainus Viljandimaal korraldatav mess, on ka külastajate huvi iga aasta väga suur. Kolm aastat järjest on külastajate arv jäänud 10 000 piiresse.

Külastajate suur huvi on tingitud ka sellest, et tegu on segamessiga, mis meelitab kokku erinevate huvidega inimesi. Messil on esindatud kõik valdkonnad. Perenaistele on ehk huvitavamaks erinevad toidu, joogi ning kodukaupade pakkujad, peredele puhkuse ja vaba ajaga seotu ning meestele on lisaks tööriistadele, ehitusele ja rahandusele kindlasti suurimaks tõmbenumbriks autonäitus.

Kultuuripommina mõjuvad kindlasti messiga ühel ajal toimuvad Viljandi hansapäevad, mille raames on linnas palju huvitavaid kultuuri- ja spordiüritusi.

Täpselt nädala pärast, 11. juunil toimub Luigel esimest korda aia- ja õuemess, kust võib leida kõike maakodu rajamiseks, aia ehituseks ja selle sisustuseks.

Messi idee tuli korraldajate sõnul sellest, et nii kodu rajavatel peredel kui ka kinnisvaraarendajatel puudus siiani koht, kust korraga osta kõike vajalikku aia ehituseks ja sisustuseks.

Messilt leiab tooteid alates siirdmurust kuni aiamajadeni. Messil pakutakse erinevaid aiaväravaid, piirdeaedu, sõidu- ja kõnniteekatteid, aiavalgusteid, aiamööblit, aiamajakesi, saunu, lehtlaid, basseine, purskkaeve, kastmissüsteeme, muru rajamis- ja hooldusvahendeid, õuekaminaid, grillimisvahendeid jm ilusa ja õdusa koduümbruse tarvikuid.

Kuna messil on väljas lisaks iluaednikele ka kinnisvaraarendajad, on sinna asja ka nendel, kellel suvekodu või aeda pole, kuid on plaanis see rajada.

11.?13. juunini toimub ka Säreveres Türi tehnika- ja maamajanduskooli territooriumil maaelu- ja tehnikanäitus Agri 2004.

Tegemist on tõelise maamessiga. Agri mess on isegi maale kolinud. Kui enne korraldati messi Türi linnas, siis alates eelmisest aastast toimub mess Säreveres Türi tehnika- ja maamajanduskooli staadionil. Maale kolimisega on mess muutunud ka märksa elulisemaks, näiteks masinad ja traktorid ei seisa rivis, vaid kõik on töös. Lisaks korraldatakse traktorite vigursõit.

Maale kolimisest võitsid ka loomapidajad, sest nüüd saab lisaks tehnikale Säreveres eksponeerida ka loomi. Kui eelmisel aastal oli loomade osakaal tagasihoidlik, siis tänavu on messil väljas kõik Eestis esindatud tõuloomad. Toimub ka küülikute näitus.

Külastajatel on aga võimalus peale näituse tutvuda ka moodsa maakooli õppebaasidega, käia jaanalinnufarmis ning osaleda ratsaspordiüritustel.

Kõik päevad on sisustatud meelelahutusprogrammide ja show?dega, võistluste ning esitlustega. Koos Agriga toimub ka aiandusmess.

Agril on väljas ligi 90 firmat ja külastajaid on oodata 14 000, ütles korraldaja Ülo Russak.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:30
Otsi:

Ava täpsem otsing