Greenspan valmistub USA inflatsiooni ohjama

Sirje Rank 10. juuni 2004, 00:00

Esinedes satelliidi vahendusel Washingtonist konverentsil Londonis ütles Greenspan, et USA keskpank võib endale lubada rahapakkumise rahulikku järkjärgulist koomaletõmbamist, ent et vajadusel on keskpank valmis ka jõulisemalt sekkuma, kirjutas Financial Times.

Majandusekspertide sõnul tähistasid need sõnad olulist muutust USA keskpanga retoorikas, kus fookusesse on naasmas inflatsioon. Samuti näitab see, et keskpank on nüüd USA majanduskasvu tugevuses piisavalt kindel, nii et võib oma tähelepanu kasvu ergutamiselt inflatsiooni ohjamisele pöörata.

Esimeses kvartalis kiirenes tarbijahindade tõus (toit ja energia välja arvatud) aasta arvestuses 3,3 protsendile võrreldes 0,8 protsendiga läinud aasta viimases kvartalis.

Greenspan andis ka seni ühe selgema vihje, et keskpangale hakkab muret tegema nafta kõrge hind, mis võib tuua energiakandjate kõrval ka muude kaupade hinnatõusu.

Analüütikute hinnangul ei ole 0,50 baaspunkti suurust intressitõusu loota enne USA presidendivalimisi. Jaanuariks-veebruariks peaks see aga juba reaalsus olema, kirjutas Financial Times.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:31
Otsi:

Ava täpsem otsing