Naiste jalgpall kogub visalt populaarsust

Tiit Reinart 22. juuni 2004, 00:00

Ometi jääb naiste vutt populaarsuselt ja rahanumbritelt meeste jalgpallile veel kõvasti alla, püsides peaasjalikult tegijate endi entusiasmil ja fanatismil.

Naiste jalgpalli vanuseks siinmail hindab Eesti koondise ja meisternaiskonna Pärnu JK peatreener Jüri Saar vähemalt 15 aastat. Koondis tegi Saare andmeil esimese maavõistluse aastal 1994 Leeduga.

Praegu mängib Eesti naiste meistriliigas kaheksa klubi. Tase kahjuks eriti ühtlane ei ole. Aastaid on Eesti meistritiitli võitnud TKSK Visa, möödunud aastal peatas nende võidukäigu Pärnu JK. Nende kahe vahel kestab vastasseis ka tänavu. Pärast esimest ringi juhib küll Pärnu, ent hooaeg pole veel lõppenud.

Tasemelt järgmine paar on FC Ajax TLMK ja Flora. Ülejäänud neli naiskonda on juba klassilt mõnevõrra nõrgemad.

Meeste jalgpalli üha suureneva populaarsusega naiste jalgpall veel võrdlust välja ei kannata. ?Fännklubisid ei ole, aga mängudel käib oma tutvusringkond, peikad, vanemad, pered,? iseloomustas Saar publikut. Eelmisel aastal, Balti liiga turniiril, oli mängudel Kasahstani ja Iisraeliga publikut küllaltki palju. Et naiste jalgpall tasapisi populaarsust kogub, näitab ka see, et seitse praegust noorte võistkonda on väga ühtlase tasemega. Samuti on geograafia lai ? mängitakse Põlvas, Kehras, Tartus, Põltsamaal jm.

Nii et järelkasv on tulemas. Samas, eredaid tähti, kellest näeb ära, et see on tõsine jalgpallur, pole Saarele silma hakanud. Selliseid, nagu veel mõne aasta eest noorte seas mänginud Eesti parima naisjalgpalluri tiitliga pärjatud Anastassia Morkovkina. Tema on Saare sõnul tõeline talent.

Koondise tasemel on Eesti naised aga kohati edukamadki kui mehed. Eelmisel aastal võideti näiteks Balti turniir. ?Tean, et nii Leedus kui ka Lätis tehakse väga tugevat tööd naiste jalgpalliga,? ütles Saar. ?Tunnetan, et nad on varsti meile suured konkurendid.?

Mööndes, et sponsoreid on alati raske leida, tunnustab Saar Pärnu JK aastatepikkust koostööd ASiga Savi. ?Meil on hea sponsor. Kõik hädavajalik, mis naiskonnale vaja ? varustus, treeningbaasid, võistluste transport ? kõik see on klubi poolt lahendatud,? ütles Saar.

Saar nimetab klubi aastaeelarveks üle 50 000 krooni ulatuva summa, mis meeste jalgpallis keerlevate summadega võrdlust ei kannata.

Praegu käib Saare sõnul lisaraha otsimine, et pärnakate osalemine juulis Naiste Champions Cupi esimeses voorus Valgevenes läheks tõrgeteta.

?Ma ei tunneta, et ei tahetaks aidata. Iseasi, kui palju on võimalusi,? vastas Saar küsimusele, kas riik ja jalgpalliliit naiste koondist toetavad.

Samas on mõnikord probleeme, et kõik mängijaid paariks päevaks kokku saada. Palju sõltub sellest, kuidas kellelgi on kooli, pere või töö tõttu võimalik mängima tulla ? tegemist on ju amatööridega. Nii on kümnepäevase Valgevene-sõidu suhtes nii mõnigi mängija valiku ette seatud ? töö või jalgpall.

Täna. Bulgaaria on näidanud end grupi autsaiderina, samas on Itaalial võidukohustuse pinge, kui tahab edasi pääseda. Bulgaarial pole midagi kaotada, küll aga võimalik itaallaste elu ära rikkuda.

Taani-Rootsi. Naabrite ja heade tuttavate kohtumine. Rootsile piisab viigist, Taani peab võitma. Kui Itaalia kaotab Bulgaariale, piisab ka Taanile viigist. Pakun, et edasi veerandfinaali pääsevad Rootsi ja Itaalia.

Homme. T?ehhi on veerandfinaalis. Ülejäänud kolmele kehtib reegel ? võit viib edasi. Viik Hollandi ja Läti vahel saadab selle paari koju ja Saksamaale piisab edasipääsuks viigist T?ehhiga. Kui Läti võidab Hollandit ja Saksamaa ei võida T?ehhit, lähevad veerandfinaali lätlased! Väga pingeline õhtu tuleb. Hoian pöialt Hollandile.

22. juuni, grupp C
- kell 21.45 Itaalia-Bulgaaria
- kell 21.45 Taani-Rootsi

23. juuni, grupp D
- kell 21.45 Holland-Läti
- kell 21.45 Saksamaa-T?ehhi

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:33
Otsi:

Ava täpsem otsing