Toom Tekstiil laieneb Venemaale

Liis Kängsepp 14. september 2004, 00:00

?Ütleme nii, et laiendame oma geograafilist ala,? ütles Toom Tekstiili juht ja omanik Illimar Toom eile Äripäevale. ?Venemaa on tõusev turg, kui teised turud on stabiilsed või vaid pisut tõusus. Samas müük Venemaale on seoses tollimaksudega natuke probleemne.?

Toomi sõnul viibib ta järgmisel nädalal Moskvas messil, kus kirjutatakse alla leping ühe sealse tekstiilitootjaga, mis annab aluse uue firma registreerimiseks Moskvas.

Ühisfirma luuakse praegu Moskva kesklinnas mittekootud materjale tootva tekstiilitööstusega, kelle nime Toom veel avalikustada ei tahtnud.

Esialgu tuleb ettevõttesse investeerida 10 miljoni krooni ringis, kuid kui asjad arenevad hästi, tuleb leida raha ka uue vabriku ehitamiseks.

?Kuna tehas asub kesklinnas, siis on Moskva linn öelnud, et see peab olema sealt välja viidud kolme aasta jooksul,? ütles Toom. Koht on partneril juba välja vaadatud. Venemaal hakatakse tootma tekke, patju ja mittekootud materjale.

Eelmisel nädalal avas Toom Tekstiil pidulikult Abja-Paluojal vabriku laienduse, luues sellega 60 uut töökohta. Vabriku uuendamine läks Sakala teatel maksma 11 miljonit krooni.

Juulis kirjutas Sakala, et Toom Tekstiil ostis Saksamaa väikelinnas tehase. Illimar Toom selgitas, et tehase sisseseade toodi Abja-Paluojale ning hoonetesse rajati müügiesindus ja ladu.

Toom Tekstiili lähim konkurent AS Wendre on samuti mõelnud tootmise alustamisele Venemaal, kuid praegu on see mõte kalevi alla pandud ? energia kulub Pärnusse uue tootmishoone ehitamisele. ?Ei jõua kahel rindel tegutseda,? ütles Wendre tegevjuht Urvo Martens.

Martensi sõnul on ettevõttel olemas koostööpartner Peterburis ja seadmetepark, mis Eestist sinna üle viia. ?Tähtaja oleme pikendanud sinna perioodi, kus Pärnus on uus tootmishoone valmis ja käigus,? lisas Martens. Esimene taoline hetk võiks tekkida järgmise aasta teisel poolel. ?Meil on klient seal juba ees ? Ikea avab jõudsalt kaubamajasid.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:43
Otsi:

Ava täpsem otsing