VKG Aidu Oil sai loa Ojamaa kaevanduse jaoks

ÄP 30. september 2004, 00:00

Luba väljastati 25 aastaks. Eraldatud mäeeraldise pindala on 1694 hektarit, kaevandatav tarbevaru on 59 miljonit tonni kaubapõlevkivi.

Ojamaa välja põlevkivi on seni kaevandamata põlevkivist parima kvaliteediga. Kaeveloa tingimuste kohaselt võimaldaks kaevandus aastas toota kuni 2,5 miljonit tonni põlevkivi.

?Pole liialdus, et tegemist on Eestis siiani tegutsevatest kaevandustest enim keskkonna ja roheliste ettepanekutega arvestava projektiga,? märkis VKG juhatuse esimees Janek Parkman.

Seatud piirangutest tulenevalt on kaevandamine tehnoloogliselt kulukam, kui ettevõte esialgu kavandas.

VKG tütarettevõte OÜ VKG Aidu Oil alustas loa taotlemist 2002. aasta sügisel.

VKG Aidu Oil juhatuse liikme Jaanus Purga sõnul on kahe aasta jooksul korduvalt kohtutud Maidla ja Mäetaguse kohalike omavalitsuste ning valla elanikega, kellele on selgitatud kõiki kaevanduse rajamisega seotud plaane.

Kaeveloa eritingimuste kehtestamise juures on läbi vaadatud kõik kohalikelt elanikelt ja keskkonnaorganisatsioonidelt tulnud ettepanekud.

Pärast kaevanduse avamist on tulevikus plaanis rajada uus õlitehas. Ojamaa kaevanduses leiaksid rakendust ka põlevkiviressursi lõppemisel Aidu karjäärist ja Viru kaevandusest vabanevad töötajad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing