Toyota võib aasta pärast saada suurimaks autotootjaks

Raivo Sormunen 02. november 2004, 00:00

Jaapani juhtiva finantslehe Nihon Keizai Shimbuni andmeil oli Jaapani autotootja müügiprognoosi tõstmise taga loodetust parem Corolla ja muude populaarsete mudelite müük Põhja-Ameerikas ja Aasias, kirjutas uudisteagentuur AFP.

2003. aastal tootis Toyota grupp, mille alla käib ka Daihatsu Motor ja Hino Motors, maailmas 6,83 miljonit sõidukit. Sel aastal üritatakse jõuda 7,54 miljoni sõidukini.

Kui General Motorsi müük jääb stabiilseks ja Toyota suudab oma eesmärgid täita, pretendeerib viimane maailma suurima autotootja tiitlile, kirjutas Nihon Keizai.

General Motors müüs eelmisel aastal maailmas 8,6 miljonit sõidukit, kuid USA autotootja müük kodumaal ja Euroopas on hakanud vähenema.

Et jõuda eesmärgini peab Toyota laiendama tootmist Jaapanis ja ehitama uusi tootmisüksusi välismaal. Hetkel käib autotootjal uute tehaste ehitus Hiinas, T?ehhis ja USAs.

Toyota avaldas eile ka oma majandusaasta teise kvartali tulemused. Ettevõtte puhaskasum kahanes möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 1,5% ning ulatus 297,4 miljardi jeenini (34,4 miljardit krooni). Autotootja käive kasvas 4,52 triljoni jeenini, suurenedes aastaga 9,4%.

Kasumi languse taga oli tugev jeen, mis sõi välismaalt saadavaid tulusid. Samuti tingisid kasumi vähenemise suured allahindlused maailma suurimal müügiturul Ameerika Ühendriikides.

?Me jätkame oma turundustegevust, püüame kulusid kokku hoida ning teeme tugevalt tööd säilitamaks selle aasta puhaskasumi möödunud aasta tasemel,? ütles Toyota tegevjuht Hiroshi Okuda.

Sel aastal 13% tõusnud Toyota aktsia langes eile enne tulemuste avaldamist Tokio börsil 0,7%, tasemeni 4100 jeeni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing