Hotelli tühermaa ehituskava linnavalitsuses

Gert D. Hankewitz 04. jaanuar 2006, 00:00

Kuuldused, et Tallinnas Paldiski maanteel Meriton Grand Hotel Tallinna taga asuva nn Sheratoni augu peale ehitatakse hotelli laiendus, uus hotell, veepark, elamud või muud taolist, on levinud juba paar aastat. Tänaseks on ärimees Alexander Kofkinile kuuluva Eesti kinnisvarafirma Maranello Vara esitatud maa-ala detailplaneering jõudnud linnavalitsuse kätte.

"Detailplaneering näeb ette Grand Hotel Tallinna hoonekompleksi laiendamise ning veepargi rajamise. Paldiski maantee äärde on kavandatud kaks kuni 7korruselist äripindadega korterelamut," tutvustas Tallinna abilinnapea Kalev Kallo linnavalitsuse istungile esitatavat planeeringut ning lisas, et kvartalisse on planeeritud veel kaks viiekorruselist ning viis kolmekorruselist elamut. Kes maju ehitama hakkab, millal see toimuma peaks ning palju kogu projekt maksma läheb, Kallo öelda ei osanud, märkides, et täna otsustakse ainult, kas planeering vastu võtta. Kas planeering ka kehtestatakse, on tema sõnul tulevikumuusika.

Sama sõnaaher oli ka Meri-ton Grand Hotel Tallinna juht Meelis Maiste, kes täpsustas vaid, et hotell mitte ainult ei laiene, vaid ehitatakse lausa uus 300toaline kolmetärnihotell. Majale lisandub ka spaa-osa, kuhu kuuluvad bassein ning saunad.

Ehituse maksumust ei soovinud ka Maiste kommenteerida, põhjendades, et ehitushinnad aina tõusevad ning targem oleks ära oodata, kas planeering linnavalitsusest läbi läheb.

Ala, mille kohta detailplaneering tehti, on 3,7 hektari suurune ning asub vanalinna muinsuskaitsevööndis.

Linnavalitsuse pressiteenistuse teatel jääb kavandatav hoonestus madalamaks, kui on muinsuskaitse eritingimustega nõutud. Pärast planeeringu vastuvõtmist peavad linnaplaneerimise amet ning Põhja-Tallinna valitsus korraldama Sügise tänava, Toompuiestee ja Paldiski maanteega piiratud kvartaliosa detailplaneeringu avaliku väljapaneku.

1980. aastate teisel poolel pidi kõnealusele maa-alale ehitatama Sheratoni hotell, mistõttu kaevati sinna süvend, ehituse takerdudes ideest loobuti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:41
Otsi:

Ava täpsem otsing