Tallink pakkus närvikõdi

Raivo Sormunen 18. jaanuar 2006, 00:00

Tallinki aktsia pakkus eile investoritele närvikõdi, vajudes päeva alguses koguni 7,6 protsendiga miinusesse, kuid suutis lõpetada "vaid" 1,7 protsenti madalamal kui esmaspäeval.

Laevanduskontserni aktsia vabalangusele aitas kaasa ostuhuvi täielik ärakukkumine. Päeva madalaima taseme (4,25 eurot ehk 66,50 krooni) saavutamiseks läks vaja vaid 1,8 mln kroonist käivet. Pärast ülikiiret kukkumist hakkasid aga suuremad ostuhuvilised välja tulema ning päev lõpetati juba 4,52 eurol (70,72 kroonil). Käivet tehti igati korralikud 70 mln krooni ehk veidi üle miljoni aktsia.

Alates Tallinna börsile tulekust on kaubeldud juba ligi 15Gmiljoni Tallink Grupi aktsiaga, mis moodustab 11% kõikidest väljalastud aktsiatest. Arvestades, et paljudel Tallinki omanikel (näiteks suuromanik Infotar, Tallinki tippjuhtkond ja aktsiate avalikus esmaemissioonis aktsiaid müünud aktsionärid) on minimaalselt 180päevane aktsiate võõrandamiskeeld, võiks loota, et suuremad liikumised aktsionäride vahel on mõneks ajaks tehtud ja väärtpaberi hind hakkab näitama rahunemise märke. Tallinki aktsia on viimaste päevadega vajunud juba tunduvalt allapoole institutsionaalsetele investoritele suunatud aktsiaemissiooni minimaalsest pakkumishinnast (4,70 eurot = 73,50 krooni). Selles võtmes oli suuremate investorite ostuhuvi tekkimine eile nähtud hinnatasemetel igati loogiline.

Ülejäänud kauplemine jäi eile täielikult Tallinki varju. Märkimist väärib ehk vaid Eesti Telekom, millega tehti paar suurt plokktehingut, mis tõstis telekomifirma käibe ligi 34Gmln kroonini. Aktsia taandus 0,4 protsendi võrra ja peatus 121,42 kroonil. Kui mujal on hakanud peale kibekiire kvartalitulemuste avaldamise hooaeg, siis Tallinna börsil tuleb oodata tõenäoliselt veel kuni 2. veebruarini, mil tulemused avaldab Tallinna Vesi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing