Eesti puiduturu käekäik sõltub Põhjamaadest

Ülo Viilup 01. veebruar 2006, 00:00

Okaspuu paberipuu hinnad jäävad madalaks kindlasti järgmise raiehooaja alguseni. 2006. aasta tippsündmuseks saab metsanduse valdkonnas kindlasti Kunda puitmassitehase valmimine. See võimaldab nii RMK-l kui ka teistel metsaomanikel senisest lihtsamini ja suuremates kogustes müüa haava paberipuud.

2007. aastal lõpetab RMK kasvava metsa raieõiguse uuendusraiete müügi ja jätkab kasvava metsa raieõiguse müüki vaid sanitaarraiete osas, võimaldamaks eelkõige kohalike elanike varustamist küttepuiduga.

Puidutöötlemisettevõtete areng ja sellest tulenev nõudlus metsamaterjali järele on aasta-aastalt kergitanud materjali müügihinda. Selle tulemusena on hinnad tõusnud samale tasemele Skandinaavia hindadega. Eks samamoodi muutuvad ka metsamaterjali ülestöötamishinnad.

Viimastel aastatel on RMK metsatuluna riigieelarvesse tasunud 170-180 miljonit krooni ehk keskmiselt 350 krooni iga majandusmetsa hektari kohta aastas. Niivõrd kõrge riigitulu osakaalu poolest oleme kindlalt Euroopa riigimetsamajandajate hulgas esimeste hulgas. Mõistlikum oleks osa sellest rahast siiski metsa tagasi investeerida - nii metsa kasvutingimuste ja metsateede parandamiseks kui ka igaüheõiguse raames pakutava metsapuhkuse infrastruktuuri korrashoidmiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing