Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tööandjad: direktiiv ei loo ühtset teenuste turgu

ÄP 21. veebruar 2006, 00:00

Vastuvõetud teenuste direktiiv ei aita oluliselt kaasa ühtse teenuste turu tekkimisele ning loob võimalused protektsionismiks.

"Paraku kaalusid riikide rahvuslikud huvid üles Euroopa Liidu ühishuvid," kommenteeris tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis.

"Ainukeseks positiivseks tulemuseks võib lugeda seda, et ettevõtted ei pea enam teenuse osutamiseks teises liikmesriigis ennast registreerima," märkis Kriis.

Päritolumaa põhimõtte kaotamine direktiivist tähendab sisuliselt seda, et teenuste osutajad peavad jätkuvalt olema kursis ja täitma liikmesriikides kehtivaid väga erinevaid regulatsioone. Mitmesugustel põhjustel piirangute seadmise õiguse andmine liikmesriikidele ja niivõrd paljude sektorite väljajätmine direktiivist loob Kriisi sõnul õigusliku ebakindluse ja segaduse nii ettevõtjate kui tarbijate jaoks.

"Selles valguses on hämmastav Eesti ametiühingute takka kiitmine Euroopa ametiühingute rõõmuhõisetele teenuste direktiivi hääletustulemuste osas, mis on otseselt vastuolus Eesti töötajate huvidega," ütles Kriis. "Ametiühingud ei peaks nii kergekäeliselt hakkama Euroopa ametiühingute hääletoruks Eestis, vaid mõtlema Eesti töötajate heaolu peale. Ühtne teenuste turg ja barjääride alandamine aitab kaasa palkade kasvule ja heaolu ühtlustumisele, mis peaks olema ka meie ametiühingute eesmärgiks" lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing