Richardson: edukad on vaid globaalsed firmad

Kristo Kiviorg 28. veebruar 2006, 00:00

UPS Supply Chain Solutionsi juhataja, inglase Stuart Richardsoni väitel jäävad tulevikus üksteisega konkureerima ainult globaalsed logistikafirmad.

Tootmise koondumine Aasiasse, kütuse hinna kasv ja maailma julgeoleku selgusetu olukord tõstavad Stuart Richardsoni hinnangul eelkõige globaalsete ettevõtete konkurentsivõimet, võrreldes väiksemate ettevõtetega.

Sisuliselt tähendab kõik seda, et ellu jäävad turul suured ja need, kes nendega liituvad ehk siis hakkavad suurkorporatsiooni kohalikuks agendiks, mida UPS SCH puhul tegi OÜ Balti Logistika.

"Suurte logistikafirmade eelis tuleb välja eriti siis, kui maailmas on keerulised ajad. Üks hea näide sellest oli siis, kui Hiinas levis SARS ning osa suuri tootmisettevõtteid oli sunnitud oma tootmisüksused Indiasse üle viima. Sellises olukorras said nende firmade vajadustele kiireid lahendusi pakkuda vaid globaalsed logistikafirmad," tõi Richardson näite.

Tema sõnul on tootmiskulude kasv toonud tähelepanu keskmesse tarneahelate juhtimise, eriti oluliseks on see kujunenud elektroonikasektoris.

"Turg nõuab uusi tooteid kiiremini kui varem. Enam ei saa isegi nõudluse prognoose 12 kuu peal ette teha, kuna selleks ajaks võib olemasolev toode olla moraalselt vananenud ning turg ootab juba ettevõtetelt midagi uut," selgitas Richardson.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:48
Otsi:

Ava täpsem otsing