Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Avastati uus lauaarvutilt pihuarvutile hüppav viirus

Enn Heinsoo 02. märts 2006, 00:00

Mobiilide Antiviiruste Uurimise Ühendus (MARA) kuulutas 27. veebruaril, et on tuvastanud esimese viiruse, mis nakatab lauaarvutist pihuarvuteid ActiveSync-ühenduse abil.

Olemuselt on uus viirus trooja hobune, mis liigub Win32 lauaarvutilt Windows Mobile Pocket PC pihuarvutisse laialdaselt kasutuses oleva ActiveSync programmi abil.

Näidis jõudis MARAsse anonüümse saadetisena, mille autor on kirjutanud, et sellise pahavara olemasolu tõestab, et suund viiruste arengus on levimine üha enamatele platvormidele ja nende vaheline liikumine.

Kui pihuarvuti operatsioonisüsteem ei ole Windows CE või Mobile, siis istub viirus lauaarvutis ja ootab ActiveSync-ühendust. Kui lauaarvuti lähedusest leitakse sobiv seade, siis viirus kopeerib ennast sünkroniseerimise käigus sinna ja käivitub.

Viiruse ohtlikkus ja uudsus seisnebki tõigas, et ta ei pea ootama, kuni kasutaja ta ise mälukaardil või muul moel pihuarvutisse toimetab.

ActiveSync tarkvara kasutavad paljud pihuarvutiomanikud ja seetõttu on nähtus murettekitav.

Veel ei ole viirust laialdaselt liikvel nähtud, kuid uks on uues suunas lahti ja jääb vaid oodata, kui laialdaselt pahavara võimalust ära kasutab.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:48
Otsi:

Ava täpsem otsing