Harju Elekter jagab 1,6 krooni dividende aktsia kohta

Lauri Matsulevits 17. märts 2006, 00:00

Kokku maksab firma dividendidena välja 26,88 miljonit krooni. Dividendid makstakse aktsionäridele välja 12.05.2006 ülekandega aktsionäri pangaarvele. Aktsionäride nimekiri dividendide maksmiseks fikseeritakse 5. mai seisuga. "Oleme hoidnud rahulikku dividendipoliitikat ning arvan, et see peaks aktsionäre rahuldama," sõnas Harju Elektri juhatuse esimees Andres Allikmäe.

Jaotamata kasumi jääk pärast dividendide maksmist on 52,8 miljonit krooni. "Firma peaks natuke raha rahakotis ka hoidma," lausus Allikmäe.

Lisaks muutis Harju Elekter oma raamatupidamispõhimõtteid. Firma kajastab talle kuuluvaid börsifirma PKC Grupi aktsiaid mitte kasumiaruandes, vaid bilansis. Varem kajastus PKC aktsiate turuhinna muutusest saadud realiseerimata kasum või kahjum igas kvartaliaruandes puhaskasumi real, mis andis firma tegelikust tulemusest väära pildi.

"Edaspidi kajastub meie majandustegevus õigete näitajatega," sõnas Allikmäe. "Ise me ju PKC aktsia hinda Helsingi börsil mitte kuidagi mõjutada ei saa."

PKC aktsiatelt saadud kasum või kahjum kajastub edaspidi ainult juhul, kui need reaalselt müüakse.

Muudatusega seoses vähendati ka eelmise aasta puhaskasumit 14,2 miljoni krooni võrra, 41,6 miljonile kroonile.

"Hea raamatupidamistava ei näinud teist varianti ette ning me pidime minema 2003. aastal üle arusaamatule süsteemile. Rahvusvaheline raamatupidamisstandard võimaldab valida alternatiivse variandi," oli Allikmäe rahul.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:50
Otsi:

Ava täpsem otsing