Dave Benton annab juubeli puhul suure kontserdi

Ülle Hallik 07. aprill 2006, 00:00

"Külalised peavad mulle midagi tähendama ja ma pean neist lugu pidama," selgitas Dave Benton kaasesinejate valikut. Koostööle kutsuma ei hakka ta aga kedagi enne, kui teab, et too selleks valmis on. Lisaks solistidele teevad juubelikontserdil kaasa ETV tütarlastekoor Arne Saluveeri juhtimisel ja eesti stepptantsu täht Aleksander Ivaškevitš, keda Dave Benton nimetas oma ala parimaks siinses maailmajaos ning sobivaimaks partneriks kontserdil ettekandele tuleva "Mr Bojangles"-stiilis loo jaoks.

Lisaks eelpoolmainituile näeb kontserdil üllatusesinejaid nii Eestist kui kaugemalt. Kontserdi muusikalist külge toetab ligi 20-liikmeline juubeli show-orkester ning tantsunumbrid on ette valmistatud Jüri Nael ja Maris Benita. Lauluga "Everybody" Eestile esimese ja seni ainsa Eurovisioonivõidu toonud duot Dave Benton-Tanel Padar kontserdil ei kuule. Küsimusele, kas see kunagi üldse veel juhtuda võib, vastas Benton, et on andnud endast selle nimel parima ning on nüüdseks vale inimene, kellelt seda küsida.

Juubelikontsert peaks andma läbilõike Dave Bentoni 40aastasest artistikarjäärist, kuhu mahub üsna erinevaid muusikastiile.

"Kõike, mida ma oskan ja millest mõtlen," võttis ta kokku kava sisu, kuhu mahuvad lood muusikalidest, salsa, rock, ladina-ameerika rütmid, eesti lood ja Bentoni enda loodud laulud.

Et juubelikontsert toimub just nüüd ja mitte 50. või 60. sünnipäeval, sõltus Bentoni sõnul sellest, millal asi ette võtta. Kuigi 50. sünnipäev oli tema jaoks kõigist parim, ei pidanud ta vajalikuks seda tähistada. Numbritel on tema jaoks tähendus mõnikord, kuid mitte alati.

Ettevalmistamisel on suurejooneline kontsert, millele Dave Benton kinnitas end vastu minevat hea tundega. "On aeg anda endast see osa eesti inimestele, kes on mind omaks võtnud," lausus ta ja lisas: "Thank You, Estonia, for loving me!"

Dave Benton alustas oma artistikarjääri 40 aastat tagasi Arubal, kust suundus 25aastaselt USA show-pealinna Las Vegasesse. Seal esines ta paljudes meelelahutusprogrammides, muuhulgas ka Tom Jonesi ja The Driftersi bändiliikmena. Mõne aja pärast viis elu ta juba Euroopasse, kus ta seadis ennast sisse Hollandis, tehes kaasa mitmes show-projektis.

1994. aastal võttis Benton vastu peaosa pakkumise Berliinis lavastatud muusikalis "City Lights". Pärast Saksamaa-perioodi esines Benton mitmetes Euroopa riikides, kuni saabus 1997. aastal Eestisse.

2001. aastal koos Tanel Padari ja 2XLiga Eurovisiooni lauluvõistluse võitmine avas Dave Bentonile tee Eesti kuulsaimate artistide hulka. Universal Music lasi veel sama aasta lõpus välja Bentoni esimese sooloalbumi "From Monday To Sunday".

Kolm kuud tagasi nägi ilmavalgust Bentoni teine album "Generations", mis sisaldab töötlusi tuntud maailmahittidest.

Viimase kahe aasta jooksul on Dave Benton teinud mitmeid kontserttuure tuntud Eesti lauljatega. Esinemiste seas on olnud Bentoni kirikutuurid Eesti Ühendatud Gospelkooridega ning ETV tütarlastekooriga, samuti Klassikaliste Armastuslaulude sarja mõisakontserdid Hanna-Liina Võsa ning Liisi Koiksoniga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:38
Otsi:

Ava täpsem otsing