Jegorov kerkis maksuameti asejuhiks

Anne Oja 13. aprill 2006, 00:00

Peatne maksu- ja tolliameti asedirektor Dmitri Jegorov tunnistas, et kaalumiseks aega ei jäänud, kuid kolleegid julgustasid pakkumist vastu võtma.

Maksude osakonna juhatajana oli Jegorovi ülesandeks ühtlustada maksuseaduste tõlgendamise praktikat. Muu hulgas töötas maksude osakond välja ka juhendeid ja infotehnoloogilisi lahendusi ning kujundas deklaratsioonivorme.

Enne maksuametisse tulekut 2001. aastal töötas Jegorov ASis KPMG Estonia ärirahanduse konsultandina, kus tegeles ettevõtete väärtuse hindamise ja turuülevaadete koostamisega. Jegorov on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna, kus tal praegu on pooleli magistriõpingud.

Erasektorisse tööle suunduval maksuameti asedirektoril Avo Rõõmussaarel on täna viimane tööpäev maksuametis. Uut töökohta ei soostunud ta eile veel avaldama.

Möödunud nädalal lahkus ameti juriidilise osakonna juhataja kohalt üheksa aastat maksuametis töötanud Maret Ambur. Tema uus tööandja on advokaadibüroo Raidla & Partnerid.

Sampo Pangast ahvatleva pakkumise saanud Aivar Rehe pani maksuameti juhi koha maha jaanuaris.

Miks otsustasite vastu võtta maksu- ja tolliameti asedirektori koha?

Olen töötanud maksude osakonna juhataja kohal üle kahe aasta. Oma tööd teen ma nii, et pean olema alati kursis haakuvate valdkondade tegemiste ja arengutega, ja saan neid toetada. Seega olen kursis, mis on laiemalt võttes maksu- ja tolliameti teenindussamba tugevused, nõrkused ja väljakutsed.

Kuigi ettepanek tuli nii, et eriti palju aega kaalumiseks ei olnud, tundsin paljude kolleegide toetust ja olin valmis edasi liikuma.

Millistes juhtimisküsimustes soovite jätkata oma eelkäija Avo Rõõmussaare kurssi?

Väga mitmed olulised projektid on jäänud pooleli. Lisaks on kavandatud ja kavandamisel uued algatused. Mul on hea meel, et minu nägemus maksu- ja tolliametist kui teenindusorganisatsioonist ühtib suures osas Avo Rõõmussaare omaga. See tähendab, et muutus juhtkonnas ei tohiks käivaid tööprotsesse häirida. See on oluline aspekt, eriti kui arvestada, et ligi 3/4 organisatsiooni arendusprojektidest on seotud teenindusega või on teenindusega seotud osakondade vedada.

Milliseid uuendusi kavatsete asedirektoriks saades teha?

Kursimuutust ei plaani. Organisatsioon lähtub oma arengu planeerimisel pikaajalisest strateegiast ja praegu on meil alles teine nelja-aastase plaani aasta.

Väljakutsed olid kavandatud juba varem, näiteks uus tollideklaratsioonide töötlemise infosüsteem, üleminek eurole, täpse maksuarvestuse tõhustamine jne. Minu ülesandeks jääb kindlustada, et teeninduslike eesmärkide saavutamisega ei tekiks probleeme.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing