Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Uus tollideklaratsioonisüsteem lihtsustab tööd

Annely Plees 18. aprill 2006, 00:00

Tasuta kättesaadav veebipõhine tollideklaratsioonide töötlemise süsteem kannab nime Complex, mis vahetab välja praeguse süsteemi ASYCUDA.

Uus süsteem on mõeldud kõikidele isikutele, kes esitavad maksu- ja tolliametile tollideklaratsioone, aruandeid, taotlevad luba tolliprotseduuri rakendamiseks. Seda saavad kasutada kõik isikud, kellel on vajadus tollideklaratsiooni esitada.

Complex on veebipõhine süsteem, mille eelis on see, et teda saab kasutada igast arvutist, millel on ligipääs internetile.

Maksu- ja tolliamet saab süsteemi jooksvalt ajakohastada ja hooldada nii, et seda ei pea tegema iga kasutaja ise.

See tähendab, et Complexi kasutamiseks ei pea klient enam kasutama süsteemihooldust pakkuva ettevõtte teenust. Klient saab Complexi kasutamiseks siseneda e-maksuametisse maksu- ja tolliameti veebilehe või internetipanga kaudu. Uue süsteemi eelis võrreldes olemasoleva süsteemiga on see, et teda saab kasutada igast arvutist, millel on ligipääs internetile.

Maksu- ja tolliamet saab süsteemi jooksvalt ajakohastada ja hooldada nii, et seda ei pea tegema iga kasutaja ise. See omakorda tähendab kulude kokkuhoidu ettevõttele.

Tollideklaratsiooni on kliendil võimalik koostada ja tollile esitada ka XMLi kujul. Uue süsteemi käivitumisel ei ole ettevõtted enam sõltuvuses tolliteenust osutavate büroode ja teeninduskeskuste lahtiolekuaegadest.

Deklaratsioone saab tollile esitada seitse päeva nädalas ning kogu ööpäeva jooksul.

Erandjuhtudel saab pärast üleminekuperioodi esitada tollideklaratsiooni paberkandjal vaid kindlaks määratud tolliasutustes.

Vajaduse uue süsteemi kasutusele võtmiseks tingis Euroopa Liidu nõue rakendada kõikides liikmesriikides hiljemalt 1. jaanuaril 2007 uusi tollideklaratsiooni täitmise nõudeid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:55
Otsi:

Ava täpsem otsing