Neljapäev 19. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Glaskek suurendab aknatootmist

Väinu Rozental 23. mai 2006, 00:00

Kui praegu toodab Glaskek Tartu puitakende tsehh päevas kuni 50 akent, siis järgmise aasta esimeses pooles valmivas tehases kasvab päevane tootmismaht kahe vahetuse korral 200 puitaknani. "Uus tehas suurendab käivet aga lausa kaheksa korda," ütles Glaskek Tartu juhataja Gennadi Jõgi ja lisas, et täisvõimsusel töötava puitaknatehase käibeprognoos on 145 miljonit krooni. Glaskek Tartu eelmise aasta käive oli 153 miljonit krooni, millest puitaknad andsid 17,2 miljonit krooni.

"Puitakende tootmistsehh on praegu võrreldes plast- ja alumiiniumakende tsehhiga suuremas ruumikitsikuses," põhjendas Glaskek Tartu haldusjuht Mati Tali laiendust. "Samuti näeb kontserni turundusstrateegia ette puitakende üha suurenevat nõudluse kasvu."

Tali sõnul valmivad tootmishoone kõrval ka uus katlamaja ja kuivati. "Kui seni ostame puidust aknatoorikuid sisse, siis uues tehases hakkame ise männi saematerjalist liimpuitu ja aknatoorikuid tegema," seletas Tali. "Hakkame aknatoorikutega varustama ka Glaskeki Tallinnas asuvat puitaknatehast."

Uus 8000 ruutmeetri suurune aknatehas Haagel kerkib Tartu-Viljandi maantee ja praeguste tootmishoonete vahele. "Meil ei õnnestunud olemasolevate hoonete kõrval asuvat krunti ära osta," põhjendas Tali, miks uut ja vana tehast lahutab 300 meetrit tühja maad.

Uue aknatehase ehitustöödega alustati nädal tagasi. 60 miljonit krooni maksva tootmishoone ehitust finantseerib Glaskek. Uues tehases hakkab tööle 80 inimest. Glaskek Tartu põhiklientuur elab Lõuna-Eestis ja Pärnumaal.

Lõuna-Eesti suurima konkurendi puitakende turul, ASi Lasita Aken tegevjuht Arvi Perv ütles, et täisvõimsusel töötades astuks Glaskek Tartu neile kandadele. "Praktika aga näitab, et uus tootmishoone ja masinad kohe täisvõimsusel tööle ei hakka," lausus Perv. "Prognoositud tootmismahuni jõuavad nad ehk alles paari aasta pärast."

Lasita Aken plaanib tänavu müüa toodangut 160 miljoni krooni eest. Perve sõnul jääb Lasita Akna niðiks erikujuliste ja suurte avadega puitakende tootmine.

Glaskeki tütarettevõte Tartus toodab PVC-, puit- ja puitalumiiniumaknaid, puidust siseuksi, alumiiniumfassaade ning lükanduksi. Esimesed aknad valmisid Glaskek Tartus 1997. aastal. Glaskek Tartus töötab 110 inimest.

ASi Glaskek eelmise aasta konsolideeritud käive oli auditeerimata andmeil ligi 678 miljonit krooni, aasta varem oli kontserni auditeeritud käive 480 miljonit krooni.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing