Äriiusaldusindeks tugevdas eurot

Peeter Teder 25. mai 2006, 00:00

Euro tugevnes eile dollari suhtes, sest Euroopa Keskpanga esindaja Nicholas Garganas vihjas võimalusele, et pank toetab kõrgemaid intresse. Kõrgemate intresside ootust tugevdas ka Saksamaa Ifo instituudi äriusaldusindeks, mis tuli parem kui analüütikud prognoosisid. Garganas ütles eile avaldatud intervjuus, et väljavaated intresside tõusuks on positiivsed, sest Euroopa majanduskasv ületab ilmselt Euroopa Keskpanga prognoositud kasvu.

7000 Saksa tippametniku küsitluse põhjal arvutatav Ifo indeks oli 105,6 punkti, analüütikute keskmine ootus oli 105 punkti.

"Turg on valmis juunikuiseks intressitõsteks ja edasisteks tõsteteks järgnevates kvartalites," ütles uudisteagentuur Bloombergile RBC Capital Marketsi valuutastrateeg Adam Cole. "See tähendab eurole tõusuks rohelist tuld."

Euroopa valuuta käis ära tasemel 1,2867 dollarit eurost ja kauples eile kella 15.30 paiku tasemel 1,2853 dollarit eurost. Euro on tänavu intressimäärade tõusu ootuses tugevnenud dollari suhtes 8 protsenti. Turud ootavad, et Euroopa Keskpank tõstab intresse kiiremini kui USA keskpank Föderaalreserv.

Tugevnev euro on juba tõstatanud küsimusi Prantsusmaal, kus kardetakse ekspordi kallinemist ja vähenemist. Riigi rahandusminister Thierry Breton ütles, et ta otsib võimalusi edasise tugevnemise piiramiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing