Piknik - kvaliteetaeg pere ja sõprade seltsis

Jaana Pikalev 07. juuli 2006, 00:00

Parim viis suvel toidunautimiseks on toast välja tulla. On ju see aeg, kui loodus pakub meile ise meeliköitvaid ja maitsvaid aiasaadusi. Siinjuures võikski igaüks pühendada end ihu ja hingega pikniku ettevalmistustele.

Piknikuroogade ettevalmistamisel tuleks lähtuda sellest, et toit oleks lihtne ja kerge. Pikniku mõte ei olegi ju söömine, vaid time out argipäevadest. Kui piknikule on planeeritud ka mänguline tegevus, siis tuleks arvestada, et raskete toitude seedimisele kulub kogu energia ja mängulisus läheb sel puhul kaotsi.

Tallinna ülikoolis Narva maanteel kohvikut pidava Helve Remmelgase põhisõnumiks toidu valmistamisel on lihtne: eelistagem eestimaist. "Mina olen vanades traditsioonilistes toitudes kinni," kinnitab Helve Remmelgas ja kiidab, et eesti toidud nagu odrajahukarask sibula-singiga ning rabarberikook on mõnusad maitsvad suupisted piknikukorvi pistmiseks. Juba odrajahukaraskis on pisut eksootilisust, sest tänapäeval tuleb ju uusi toidutrende kiiresti peale.

Kokk-konsultant Sven Azojan soovitab samuti piknikukorvi kergeid küpsetisi. "Üsna populaarsed ning lihtsasti valmistatavad on mitmesugused lahtised pirukad," rääkis Azojan. Lehttaigen on poest kergesti kättesaadav ja pirukatäidiseks võib maitse järgi lisada tomatit, paprikat, metsaseeni või sinki.

Grillpiknikule sobivad hästi mitmesugused värsked salatid - tunnussõnad on kurk, tomat, jääsalat, redis, paprika.

"Ärge salatit kodus valmis segage, vaid jätke igale inimesele piknikul võimalus see ise sobivatest komponentidest kokku miksida," vihjab Sven Azojan.

Salatikastmete kohta kehtib sama reegel - need võiks karbiga eraldi kaasa võtta. Meeles tasuks pidada, et suvesse ei sobi koorepõhised salatid. Sel lihtsal põhjusel, et koor võib soojas kiiresti rikneda, samuti kaotab toit ruttu oma meeldiva väljanägemise.

Fazer Amica Eesti ASi peoteenindusjuht Katrin Pelmas soovitas piknikujookide puhul arvestada, et piknikul on nii lapsi kui ka autojuhte, seega ei saa rõhuda alkohoolsetele jookidele. Vahvad ja maitsvad joogid on puuviljaboolid. "Alkohoolsetest jookidest sobivad piknikumeeleoluga kihisevad veinid, siidrid ja õlled," lausus Katrin Pelmas ja lisas, et kanged alkohoolsed joogid piknikule ei sobi.

Kui olete piknikul oma positiivse laengu kätte saanud, siis ärge unustage üht olulist asja. Piknikukorvis peaks alati leiduma prügikott, kuhu koguda ülejäägid, et teist midagi inetut maha ei jääks. "Nagu hea kelneritava ütleb - minnes vii, tulles too," kommenteeris Katrin Pelmas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:40
Otsi:

Ava täpsem otsing