Kiire kasv nõuab riskialteid investoreid

Raivo Sormunen 04. august 2006, 00:00

Starmani aktsia omamist võiks endale lubada eelkõige riskialdis investor, kes näeb võimalusi, et telekomifirma suudab Eesti Telekomiga siinsel turul võrdväärselt rinda pista ja välisturgudele tungida.

Starmani käive on viimastel aastatel kasvanud võimsalt. Sellele on aidanud kaasa nii 2004. aastal ostetud Tele2 kaabelvõrk, mis tõstis firma klientide arvu 50% võrra kui ka viimase aasta jooksul uue tulukomponendina lisandunud telefoniteenus, mis võimaldab Starmanil pakkuda kliendile korraga kolme teenust (televisioon, internet, telefon).

Kui telefoniteenusega trügib Starman peamiselt Elioni kapsamaale, siis viimatimainitu võib oma edukalt käivitunud digi-TVga saada juba õige pea Starmani märkimisväärseks konkurendiks. Kuna kaabeltelevisioonivaatajate turg on Starmanil enam-vähem küllastunud, on ettevõtte peamiseks tulu kasvatamise baasiks antud üksuses kaabeltelevisiooniklientide muutmine digi-TV klientideks, mis võimaldaks tõsta tulu kliendi kohta.

Ilma teenust parandamata või (ja) olulist lisaväärtust pakkumata on telekomiturul praegu tugeva konkurentsi tõttu raske kliendilt raha juurde kasseerida.

Kuna Starman tegutseb praegu peamiselt kõikides suurtes Eesti linnades, on ettevõtte ainukeseks klientide juurdevõitmise meetodiks tungimine välisturgudele (Lätti, Leetu?). See võib samas tähendada lisaks laenuraha võtmisele ka uue aktsiaemissiooni korraldamist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:10
Otsi:

Ava täpsem otsing