Võistlustants muutub iga aastaga kulukamaks

01. september 2006, 00:00

Uhked kleidid on vaid väike osa kulutustest võistlustantsule. Sellele lisanduvad erinevad väiksemat sorti kulud, mis aasta lõikes teevad kokku üpris kopsaka summa.

Noored kinnitavad nagu ühest suust, et sponsorite leidmine on raske, kuid võimalik. Eelduseks on muidugi saavutatud tiitlid ja oma hea taseme näitamine erinevatel võistlustel. Mida edukam tantsija, seda suurem on võimalus teha trenni järjest paremate treeneritel.

Tallinlane Kristiina Allmäe on võistlustantsuga tegelenud seitse aastat. 15aastane neiu alustas aastaid tagasi ema soovitusel võistlustantsuga ning ajapikku hakkas see talle väga meeldima.

Kristiina sõnul on võistlustantsu juures väga hea just tugeva rütmitunnetuse ja liikuvuse saavutamine. Samas on väga meeldiv tantsida uhketes kleitides.

Võistlustants kui hobi nõuab väga palju aega ning raha. Jooksvate kulude alla loeb Kristiina kingi, kleite, ilutarvikuid ning bensiiniraha võistlustele minekuks. Need kulutused võivad alati muutuda. Neiu sõnul on võimalik neid kulutusi vähendada vaid siis, kui sul on sponsorid.

Veel nimetab Kristiina kulutusteks plaastreid, sportsidemeid ning külmageele, mida on raske selle spordiala juures vältida.

Kristiina ise leiab, et see hobi on ikkagi kallis ning võistlustantsuga seoses ei ole võimalik eriti midagi ostmata või tegemata jätta. Raha oma hobi jaoks saab ta vanematelt. Muidugi on neiu ise ka võistlustantsu raha investeerinud: nimelt ostab ta oma kleitidele kivid ja muud iluasjad ise ning samamoodi meigitarbed ning juuksetarvikud. Kristiina vanemad on oma tütre hobiga väga rahul ning toetavad teda täielikult.

17aastane Tallinna tüdruk Grete Käsi tantsib võistlustantsu üheteistkümnendat aastat. Kui teisti tüdrukuid meelitas selle ala juurde kaunid kleidid, siis talle meeldis just liikumine. Grete sõnul ei ole peale võistlustantsu enam teised tantsustiilid üldse rasked ning see õpetab aega arvestama.

Neiu leiab, et võistlustants on üks kallemaid hobisid üldse ning on seisukohal, et selle ala juures lihtsalt ei ole võimalik kokkuhoiu nimel midagi ostmata või tegemata jätta.

"On võimalik ära hoida mõningaid väljaminekuid, kuid see säästmine käib sel juhul enda ja tantsu arvel," ütleb Grete.

Grete saab kogu oma hobiks vajamineva raha vanematelt, kuid eratundide eest on ta ise tasunud.

Pärnu noormees Marko Kiigajan on tantsinud juba 13 aastat. Praegu 18aastane Marko käis noorena paar korda oma vanema õe tantsutrenne vaatamas ning jäi seal külge tantsupisik. Marko sõnul on tantsimine väga ilus ala. Võistlustants pole laiskadele, sest väga palju peab trenni tegema.

Markol ja tema partneril on olemas suuremate võistluste jaoks ka sponsorid, sest muidu kujuneks selle hobiga tegelemine neile liiga kulukas. Rahaliselt on abiks ka vanemad. Eelmisel suvel teenitud raha investeeris ta oma hobisse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing